Kudy z nudy ve městě Nýrsko

Zobrazit všechny články o městě Nýrsko

Vodní nádrž Brušperk

Přehrada byla postavena jako protipovodňová po povodních v 60. letech na toku Horní Kotbach. Dnes je využívána k rekreaci a rybolovu. U přehrady je dětské hřiště, v létě možnost koupání a posezení v restauraci "U přehrady".

Rybník Regent u Chodové Plané

Rybník o rozloze 64 ha poskytuje ideální podmínky pro windsurfing a jachting. Nevýhodou je horší kvalita vody v letním období, ale koupat se zde většinou lze.

Přehrada Smolov v Českém Lese

Nově vybudovaná nádrž v hloubi lesa se nachází nedaleko obce Smolov u Bělé nad Radbuzou. Vyzkoušejte krásné koupání, vstup je zdarma a soukromí zaručeno, když budete mít štěstí.

Pískovna Dobříň u Roudnice nad Labem

Na místě vytěžené části jedné z největších štěrkopískoven v České republice vznikla po zaplavení vodní plocha vhodná pro rekreaci.

Areál Jízdy králů v Kunovicích

V přírodním multifunkčním zařízení se snoubí tradice se současností. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace.

Zábavně naučná stezka Pustevenská Zoo

Z dříve vytvořených dřevořezeb na Pustevnách vznikla nová zábavně naučná stezka Pustevenská Zoo.

Nádrž na Čeložnickém potoce u Moravan

Retenční nádrž na Čeložnickém potoce nad obcí Moravany pojme 19 650 metrů krychlových vody, a díky tomu ji zadrží v krajině a bezpečně převede větší vodu.

Křížová cesta svatého Jáchyma v Lobendavě

Křížová cesta na vrchu Jáchym vznikla patrně v 1. polovině 19. století okolo starší kaple sv. Jáchyma. V 60. letech 20. století byla zdevastována. V roce 2018 byla dokončena její obnova.

Zatopený lom Dasnice na Sokolovsku

Nově zrekultivovaný lom Dasnice nabízí krásné klidné koupání s průzračně čistou vodou. Bývalý kamenolom ukrytý v lesích najdete mezi obcemi Bukovany, Citice, Hlavno a Dasnice. Nejpřímější cesta sem vede z Dasnice.

Lom Hradec u Stoda

Bývalý zatopený kamenolom v Hradci u Stoda se nachází v údolí Touškovského potoka na severozápadním okraji obce. Najdete tu příjemné přírodní koupání s čistou vodou.

Ateliér Zdenky Braunerové

Komorní stavba ateliéru je s životem a dílem umělkyně úzce spjata. Sama si jej, inspirovaná anglickými víkendovými domy, navrhla a postavila v letech 1903–1904 vedle rodinného sídla poblíž řeky Vltavy, v tehdy oblíbeném rekreačním letovisku Pražanů.

Lannerův dům v Telči

Původně dvůr Jana z Veitmile, později jezuitský dispensář. Během 19. století zde byla zřízena textilní manufaktura. Dnes je sídlem Národního památkového ústavu.

Kostel svatého Jana Křtitele v Plaňanech s nakloněnou věží

Když v roce 1903 stavěli v Plaňanech kostel sv. Jana Křtitele, stavitel škudlil na materiálu, do základů navezl zvětralý kámen a za posledních 112 let se věž naklonila o 1 metr.

Kostel Zvěstování Panny Marie Na Slupi se šikmou věží

Dnes pravoslavný chrám Zvěstování Přesvaté Bohorodice byl postaven ve 12. Století řádem Servitů, který do Prahy povolal císař Karel IV. Zvláštností kostela je jeho štíhlá věž, která se naklání od svislice o plných 63 cm, což z ní dělá nejvíce nakloněnou věž v Praze.