Kudy z nudy v obci Mšec

Zobrazit všechny články o obci Mšec

Galerie Vinohradská 12 – mini muzeum Českého rozhlasu

Pro všechny přátele a příznivce rozhlasového vysílání jsou v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech otevřeny návštěvní prostory Českého rozhlasu s názvem Galerie Vinohradská 12.

Exkurze do budovy rozhlasu na Vinohradech

Chcete vidět místo, odkud vysílá vaše oblíbená stanice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, na kterých se tvoří téměř sto let historie rozhlasového vysílání? Pak se přihlaste na exkurzi do Českého rozhlasu!

Areál volnočasových aktivit Černá Opava

V části Mnichov ve Vrbně pod Pradědem můžete navštívit sportovně rekreační areál BMX. Areál slouží obyvatelům i návštěvníkům města jako bezpečná zóna pro volnočasové aktivity rodin s dětmi.

Kostel sv. Václava na Smíchově

Chrám sv. Václava je postaven v čistém slohu starokřesťanské basiliky a je to jedna z nejvýznamnějších českých novorenesančních památek. Chrám má dvě věže vysoké 50 metrů. Vystavěn byla v letech 1881–1885.

Kostel sv. Vavřince v Jinonicích

Kostel sv. Vavřince v Jinonicích je pravděpodobně z 11. století a je jedinou zachovalou památkou této prastaré osady na úpatí neolitického hradiště. V 16. století prošel kostel zásadní přestavbou v renesančním slohu. Zároveň byla přistavěna dřevěná zvonice a ulit půltunový zvon Vavřinec.

Boží muka v Kyjově-Bohuslavicích

Drobný sakrální objekt nahrazující původní kapličku, který byl proveden podle děl funkcionalistického architekta Josefa Poláška a abstraktního malíře Vladimíra Vašíčka.

Zřícenina hradu Drakov

Jedná se o zbytky zaniklého strážního hrádku z počátku 14. století. Fungoval i jako celní stanice, místem procházela obchodní stezka. Hrádek zanikl během husitského tažení v roce 1428.

Kačenčina pohádková stezka v Deštném v Orlických horách

Kačenka, vládkyně Orlických hor, vás provede stezkou, jejíž součástí je pohádkový příběh a několik stanovišť s interaktivními prvky a úkoly související s příběhem daného stanoviště. Pro soutěživé je součástí stezky pohlednice, do které se sbírají razítka, která jsou u každé zastávky.

Bikepark Vrbno pod Pradědem

Bikepark se nachází v blízkosti vrcholu Vysoké hory ve Vrbně pod Pradědem. Bikepark disponuje třemi tratěmi vedoucími z vrcholu dolů.

Evangelický tzv. Červený kostel ve Varnsdorfu

Základní kámen ke stavbě evangelického kostela byl položen v květnu 1904 a v prosinci 1905 byl kostel slavnostně vysvěcen. Byl postaven v novogotickém slohu z glazovaných červených cihel, díky kterým také dostal svůj název.

Kostel sv. Karla Boromejského ve Varnsdorfu

Velký novogotický katolický kostel v jižní části Varnsdorfu byl postaven v letech 1903 – 1912. Dostavbu věžní helmice zastavil zřejmě nedostatek financí. Proto se kostelu přezdívá "bez věže".

Kostel sv. Michaela archanděla Vrbno pod Pradědem

Jedná se o monumentální empírovou architekturu z let 1840 - 1843. Před kostelem je empírová kašna a kříž z roku 1825.

Městské muzeum Veselí nad Moravou

Budova muzea v nejstarší městské části ukrývá sbírky z okolí města Veselí nad Moravou a z Horňácka. Archeologické nálezy dokladují kontinuitu osídlení města i regionu od starší doby kamenné až po středověk.

Zámek Veselí nad Moravou

Zámek byl původně vybudován jako vodní hrad kolem poloviny 13. století a tím se řadí k nejstarším hradům na moravském území. V 16. století byl přestavěn na renesanční zámek s rozsáhlou přilehlou zahradou. V současné době není objekt zpřístupněn z důvodu plánované obnovy a přestavby.

Židovská synagoga ve Veselí nad Moravou

Židé byli ve městě připomínáni již od konce 15. století. Tento objekt pochází z počátku 19. století. Dnes slouží jako modlitebna církve Adventistů sedmého dne.