Kudy z nudy ve městě Moravský Beroun

Zobrazit všechny články o městě Moravský Beroun

Kostel sv. Markéty v Šonově

Kostel sv. Markéty stojí o samotě na vrchu západně nad Šonovem. Jeho stavba byla zahájena roku 1726 a dokončena pravděpodobně o čtyři roky později. Za autora stavby se považuje Kilián Ignác Dientzenhofer.

Kostel sv. Václava v Broumově

Barokní kostel sv. Václava byl postaven podle projektu K. I. Dienzenhofera po roce 1729 na místě kostela broumovských protestantů. Kostel stojí u bývalé Dolní brány, v kopci směrem k náměstí. Fresky uvnitř kostela jsou pracemi slezského malíře Felixe Antonína Scheffera z roku 1784.

Vápencový lom Alkazar u Berouna

Opuštěný vápencový lom Alkazar (Hostim I) nedaleko Berouna je dobře známý všem romanticky založeným turistům i vodákům. Dříve býval hojně navštěvovaný trampy, dnes hlavně horolezci a často jej využívají také filmaři.

Rozhledna Děd u Berouna

Rozhledna na vrchu Děd (493 m) je vysoká 12m a má podobu hradní věže. Stavba byla postavena roku 1893 Klubem českých turistů. Na ochoz volně přístupné vyhlídkové plošiny vede 56 schodů.

Stezka hastrmanů v Brništi

Stezka hastrmanů v Brništi je 6 km dlouhá tematická poznávací trasa v blízkosti Panenského potoka pro pěší a cyklisty s vůní vody, mokřadů, mlýnů, hastrmanů a víl.

Veřejné tábořiště Srbsko

Veřejné tábořiště v Srbsku se nachází na levém břehu řeky Berounky a je vyhledávaným místem vodáků, turistů, cyklistů a rybářů. Součástí tábořiště je recepce s občerstvením a krytou terasou,elektrické připojení pro karavany a nové sociální zařízení.

Areál jezdeckých stezek v Brništi na Českolipsku

Jedná se o soubor cest a stezek upravených a vybavených pro jízdu na koních. Celkem jde o více než 30 kilometrů značených tras v polích a loukách v okolí obce Brniště. Jsou na nich umístěna 3 úvaziště, která slouží k zastavení a odpočinku.

Muzeum města Police nad Metují v benediktinském klášteře

Muzeum města Police nad Metují je umístěno v prvním patře benediktinského kláštera v místnostech původně určených pro pobyt opata, jejichž součástí je i soukromá secesní opatova kaple.

Barokní sýpka na zámku v Raduni

Po kompletní obnově si mohou návštěvníci prohlédnout barokní čtyřpodlažní budovu sýpky v areálu zámku v Raduni. Nově zde funguje návštěvnické centrum areálu s informačním systémem, centrální prodejnou časových vstupenek, tiskovin a drobného upomínkového zboží.

Potrefená husa Plzeň

Stálice v plzeňských gastronomických vodách poskytuje to pravé útočiště všem gurmánům i pivařům. Potrefená husa v Plzni byla otevřena jako desátá jubilejní pobočka síťě značkových restaurací pivovarů Staropramen, oceněných prestižní cenou řádem Jaroslava Vašaty.

Naučná stezka Historická krajina Netolicko pro pěší i cykloturisty

Po významných kulturních památkách města Netolice i okolí vás provede Historická krajina Netolicko, malý okruh naučné stezky pro pěší i větší okruh stezky pro cykloturisty.

Umělá stoka Krčínka - unikátní technická památka jihu Čech

V Netolické oboře u zámku Kratochvíle se nachází téměř zapomenutá technická památka, umělá stoka Krčínka. Stoka, která je dlouhá asi 8 km, sloužila k vodnímu pohonu různých pohyblivých atrakcí, strojů a obrazů v zámecké zahradě.

Netolická obora

Bývalá rožmberská obora, zvaná Netolická, je historicky, krajinářsky a památkově jedinečný fenomén v jihočeské krajině. Rozkládala se v prostoru na západ od okraje města Netolice. Obora ze 16. století je dodnes příkladem unikátně zachovalé historické jihočeské krajiny s řadou starodávných rybníků.

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

JUDr. Otakar Kudrna byl sběratelem historických a národopisných památek, které ukládal ve svém domě na náměstí v Netolicích. V roce 1940, po smrti Kudrny, který odkázal městu své soukromé sbírky, vzniklo Muzeum Dr. O. Kudrny.

Červený most u Nepomuku

Nedaleko od centra Nepomuku, při silnici do obce Klášter, vede přes Nepomucký potok most, který je nazvaný díky své barvě Červený most. Most je jedním ze zastavení Naučné stezky Pod Zelenou Horou.