Kudy z nudy ve městě Moravský Beroun
Zobrazit všechny články o městě Moravský Beroun
V Radonicích u Prahy jsme vybudovali regulérní a nové hřiště, vsazené do uzavřeného přírodního jezdeckého parku o rozloze 6,5 ha. Fotbalgolf je skvělá hra, kterou mohou hrát skutečně všechny kategorie hráčů. Kombinace golfové hry na jamky s fotbalovým míčem.
Jsme největší boulderingové centrum v Libereckém kraji. Stěna je vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé. Po tréninku můžete posedět na baru, v našem obchodě si můžete pořídit potřebné vybavení.
V Mariánských Lázní naleznete Chopinův dům, který nese jméno po význačném polském skladateli a klavíristovi Fryderykovi Chopinovi, který v něm pobýval. V přízemí je městské informační centru.
V Berouně se nachází Talichova turistická stezka, která provede návštěvníky údolím Bradatek po úbočí vrchu Ostrý. Jméno má na počest vynikajícího dirigenta Václava Talicha, který zde pobýval.
Nedaleko Lipna je rezervace velkých kopytníků, která vznikla na jaře 2023. Nachází se na místě bývalého golfového hřiště vyrostla lokalita pro zubry a divoké koně.
V roce 2023 přibyla na mapu křížových cest novinka – na místě zaniklé cesty od Červené vody vznikla nová křížová cesta, která má 14 zastavení.
V Liberci ve Vratislavicích najdete dva pumptracky pro děti i dospělé, dvě singletrailové dráhy na louce, dva lesní traily a prostor pro trénink technických dovedností (tzv. Skill centrum).
Městský park ve Vrchlabí ožívá vodou a vy nyní máte možnost vydat se na naučnou stezku vody. Najdete jezírka ukrytá v městském parku?
Na Chebsku se nachází národní přírodní památka Bublák a niva Plesné, byla vyhlášena v roce 2017. Najdete zde mokřady a mofety, kterým se lidově říká bubláky, což je vyvěrající oxid uhličitý.
Nový sportovní areál v ulici Školní Vám nabízí parkourové, workoutové a pumptrackové hřiště.
Červený kostel v Olomouci se v roce 2023 po rekonstrukci otevírá veřejnosti. Kostel spravuje Vědecká knihovna, která zde měla od roku 1961 depozitář. Nyní kostel bude sloužit na různé kulturní akce.
Mlýnská dolina ukazuje zájemcům dodnes funkční dřevěné stavby na vodní pohon – valchu mlýn, pilu, lisovnu oleje nebo hamr. Nechybí ale i další roubené stavby – obytný dům, stodola, kovárna a kaplička. V objektu vozovny si můžete prohlédnout expozici „Dopravní prostředky na Valašsku".
Za horizontem Valašské dědiny vzniká nový areál muzea – Kolibiska. Již nyní si zde můžete prohlédnout první stavby – hájovnu a chlévy z Nového Hrozenkova a Bylnice. Areál představí život bačů, dřevorubců, milířníků či pasekářů z odlehlých samot, než se hory staly cílem turistů.
Dřevěné městečko je nejstarším areálem Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. K vidění je zde rozsáhlý soubor lidových staveb, které stály v městečku nebo okolí již od počátku 19. století. V areálu lze navštívit muzeum, kuželnu, stodolu, kostel, hostinec a mnoho jiných dobových staveb.
Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. Svou členitostí připomíná podobu mnohých skutečných vesnic, rozkládajících se na úbočích Beskyd, jak je známe ještě z počátku 20. století.