Kudy z nudy ve městě Moravský Beroun
Zobrazit všechny články o městě Moravský Beroun
Na pontonu u pražského Smetanova nábřeží stojí památeční Zvon #9801 připomínající osud zvonů, které za druhé světové války odvezli nacisté z Protektorátu Čechy a Morava do Německa.
Na počest půlstoletého působení organizace Greenpeace vytvořil streetartový umělec Michal Škapa velkoformátovou nástěnnou malbu v Praze Vršovicích s názvem Gai a Gaia. Najdete ji v Proluce na Moskevské ulici.
Vila Franze Strosse byla vybudovaná v letech 1923–1925 v Liberci pro průmyslníka a obchodníka Franze Strosse. Obdivuhodná stavba je dílem Thilo Schodera, který na žádost obchodníka s textilem Franze Strosse vyprojektoval obytný dům, jenž patří k nejvýraznějším privátním stavbám v Liberci.
Rodinné muzeum Mlýn Hněvkovice, který se nachází poblíž Týna nad Vltavou v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy.
Pomník Broučků z knihy Jana Karafiáta vznikl v roce 2007. Stojí na místě, kde se snad odehrávaly příhody broučků popsané v pohádkové knize „Broučci“.
Nad malebnou vískou Veselí u Dalečína se nachází trojice mohutných železobetonových kvádrů s motivy pěticípé hvězdy, pušky a samopalu. Jde o pomník partyzánů z oddílu Dr. M. Tyrše.
Biketrialový areál v údolí řeky Svratky osloví svými sjezdy především milovníky přírodních trailů, které doplňují upravené kopané úseky.
Na Rossiho skále nad Forest Resortem lze spočinout na nové vyhlídkové plošině a kochat se soutokem Svratky s Bystřicí a neobvyklým pohledem na Vír.
20 metrů vysoká lípa malolistá roste u Chobotského dvora. Obvod kmene měří přes 9 metrů.
Zrekonstruovaný starý skelmistrovský dům, kde můžete navštívit muzeum milovského skla a projít si naučnou stezku.
Vesnice Krátká, místní část městyse Sněžné na Žďársku, vznikla v první třetině 18. století jako obytná kolonie lesních dělníků. Vesničká Krátká je opravdu krátká, ale kouzelná.
Dřevěný hrad byl založen ve 14. století na dvojici skal, v 15. století byl pravděpodobně opuštěn a zanikl. Dnes jsou ve skalách v místě bývalého hradu patrné zahloubené otvory po trámech a po nádrži na vodu.
Jihočeská trasa navazuje na trasu Východočeskou. Vychází ze středních Čech (případně má i alternativní začátek z Prahy), prochází krajem jihočeským vždy směrem jihozápadním v celkové délce 213 km. Končí na Šumavě na hranicích s Rakouskem odkud pokračuje směrem do Santiaga přes Pasov.
Zbytky kostela z roku 1732 najdete nedaleko vísky Kočov na Tachovsku. Svému účelu sloužil jen 50. let, roku 1784 byl císařským patentem zrušen. Poté jej Nosticové přestavěli na porcelánku, zanedlouho však byla stavba opuštěna. V roce 2000 zřícenina posloužila k natáčení pohádky Z pekla štěstí 2.
V Dolních Věstonicích mají na návsi opravdovou raritu – je jí zmenšenina vodní nádrže Nové Mlýny a blízkého okolí. V průběhu dne se několikrát naplní vodou a znovu vyprázdní. Na dně kašny se tak odhalí původní poloha koryta Dyje na dně nádrží.