Kudy z nudy ve městě Milevsko

Zobrazit všechny články o městě Milevsko

Galerie Kafka v Siřemi

Nová expozice v Siřemi u Blšan představuje Kafkovo dobrodružné putování. Výstavní síň najdete v sušárně chmele.

Arcibiskupský lovecký zámeček Bílá

Nedaleko kostela sv. Bedřicha na odbočce u potoka Velká Smradlavá byl v roce 1906 postaven arcibiskupský zámeček. Plášť zámečku chráněný šindelem si dodnes podržel původní vzhled.

Cyklostezka podél řeky Svitavy

Cyklostezka podél řeky Svitavy z Brna do Bílovic nad Svitavou byla vybudována v roce 2009.

Drahanská vrchovina

Drahanská vrchovina na sever od Brna je tvořena několika odlišnými typy krajin.

Kamenný viadukt v Perninku

Nejvýše položená železniční stanice a viadukt v Perninku je náročnou technickou stavbou, kterou naleznete na úseku železniční trati, která spojuje Karlovy Vary s Potůčky. S nadmořskou výškou 902 metrů je nádraží po šumavské Kubově Huti druhou nejvýše položenou železniční stanicí na našem území.

Lanovka Zbojník v Bílé

Čtyřsedačková lanovka Zbojník na svahu kopce Zbojnická (774 m n. M.) se po zprovoznění v roce 2006 otevřela také pro letní sezonu. Lanovka je součástí Ski areálu Bílá.

Lyžařské střediško Bumbálka v Beskydech

Horské sedlo a osada Bumbálka (850 m) leží v hlavním hřebeni Turzovské vrchoviny na hranici mezi ČR a Slovenskem. Bumbálka je významným turistickým a lyžařským centrem.

Myší díra - skalní soutěska u Bílovic nad Svitavou

Soutěska se nachází v závěru hlubokého údolí Útěchovského potoka, jednoho z pravostranných přítoků řeky Svitavy mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou.

Myslivna Lišky Bystroušky u Bílovic nad Svitavou

V těsné blízkosti samotné obce se nalézá více jak stoletá myslivna, dějiště knihy Rudolfa Těsnohlídka „Liška Bystrouška“ a podle ní složené opery Leoše Janáčka „Příhody lišky Bystroušky“. Budova byla postavena v roce 1907 a od té doby až do dnešních dnů slouží polesí Bílovice nad Svitavou.

Perninská krušnohornická stezka

Horní městečko Pernink je poprvé zmiňováno v roce 1532. Město vzniklo v souvislosti s nálezy rud cínu, stříbra a železa. Stezka vede převážně po udržovaných cestách, měří necelých 14 km a lze ji rozdělit i do 3 kratších okruhů. Zajímavá místa na trase přibližuje 17 informačních tabulí.

Pramen Smradlavá v údolí Velké Smradlavy u Bílé

Pramen Smradlavá v Bílé svým sirovodíkovým zápachem zaujal naše předky tak, že podle něj pojmenovali blízký potok i celé údolí Velké Smradlavé.

Řeka Svitava

Řeka Svitava pramení severozápadně od Svitav u obce Javorník ve Svitavské pahorkatině ve výšce 472 m n.m., protéká okresy Svitavy v Pardubickém kraji a Blansko, Brno-město a Brno-venkov v Jihomoravském kraji.

Rekreační areál Třeštík na Bílé

Třeštík je horská osada v sedle Třeštík ve Vsetínských vrších, nedaleko hranic se Slovenskem.

Roubená kaple sv. Cyrila a Metoděje na Hlavaté v Beskydech

Malá pseudolidová kaple severského typu stojí v části Bílá (Horní Bečva). Roubená kaple obdélného půdorysu byla postavena v roce 1922 a zasvěcena sv. Cyrilu a Metodějovi.

Stezka beskydských pašeráků v Bílé

Jedná se o ideální rodinnou procházku, která děti opravdu pohltí a všichni se společně dozvíte spoustu nového o historii pašování v Beskydech.