Kudy z nudy ve městě Milevsko

Zobrazit všechny články o městě Milevsko

Disidentská stezka v Malé Úpě

Na konci srpna 2018 se v Horní Malé Úpě otevřela zbrusu nová stezka, která byla vymyšlena jako připomenutí 40 let od setkávání českých a polských disidentů v Krkonoších a ukázka toho, že za svobodu se vždy muselo bojovat.

Ornitologická pozorovatelna Lanškrounské rybníky

Oblast přírodního parku Lanškrounské rybníky nacházející se na severozápadním okraji města Lanškroun představuje ideální místo pro odpočinek a turistické vycházky.

Vodní elektrárna Střekov v Ústí nad Labem

Elektrárna Střekov je součástí střekovského zdymadla, resp. Střekovské přehrady vybudované v letech 1932–1935, elektrárna byla spuštěna v roce 1936. Střekov je předposlední umělou přehradou na Labi před vyústěním řeky do Severního moře.

Podzemí vřídelní kolonády – místo, kde vznikají kamenné růže

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí je zprovozněna turistická trasa.

Rozhledna v Podhradí u Aše

V malé obci na západě naší republiky najdete nejstarší stavbu Ašska - 22 metrů vysokou věž, která bude zpřístupněna jako rozhledna, ze které uvidíte do celého kraje.

Rozhledna na Kupě u Jestřebic

Rozhledna stojí na návrší Kupa asi půl kilometru od obce Jestřebice, která je součástí Bernartic ve výšce 503 m n.m.

Rozhledna Radětice u Bechyně

Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2004 na okraji lesa nad obcí Radětice poblíž města Bechyně.

Zámek Černice v Sudoměřicích u Bechyně

Lovecký zámeček nechal uprostřed bývalé obory postavit ve druhé polovině 18. stol. Kníže Václav Paar. Koncem 18. stol. Byl barokně upraven. Po 2. svět. Válce se majitelem zámku staly státní lesy. Dnes je zámeček v majetku soukromé společnosti.

Rozhledna Čermákův vrch u Krátošic

Současná železná rozhledna slouží především jako telekomunikační věž. Na dvou vyhlídkových plošinách je krásný výhled do okolí.

Evangelický kostel Na Rozvoji v Českém Těšíně

Evangelický kostel typu baziliky byl vystavěný v letech 1926–1927. Sloužil nejprve německým luteránům, po druhé světové válce ho převzala Českobratrská církev evangelická.

Kostel sboru Církve bratrské v Českém Těšíně

Kostel byl navržen v roce 1926 pro Německou evangelickou církev v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v duchu vídeňské architektonické moderny.

Pevnostní opevnění Srbská Kamenice

Pevnostní linie v Srbské Kamenici vznikala na obranu před nacistickým Německem v letech 1937 – 38. Na mnoha místech najdete řadu železobetonových pevnůstek vz. 37, známých jako „řopíky“. Jejich název je odvozen od zkratky názvu Ředitelství opevňovacích prací – ŘOP.

Muzeum veteránů Bystřice nad Pernštejnem

Stálá výstava historických vozidel a dopňků s motoristickou tématikou, věnovaná značce Tatra, to je místo, které každému klukovi bez rozdílu věku rozzáří oči a vykouzlí úsměv na rtech. Nachází se v areálu bývalého lihovaru a nabízí stovky exponátů.

Kostel Českobratrského evangelického sboru v Hrabové

V Hrabové na Šumpersku můžete navštívit krásný kostel Českobratrského evangelického sboru, ve kterém zároveň najdete i hvězdárnu!

Hvězdárna v kostelní věži v Hrabové

Na konci června 2018 se v Hrabové na Šumpersku ve věži kostela Českobratrské církve evangelické znovuotevřela hvězdárna. Samotný prostor včetně úzkých schodů prošel náročnou rekonstrukcí.