Kudy z nudy v obci Kružberk

Zobrazit všechny články o obci Kružberk

Zřícenina kostela sv. Jana Křtitele u Kočova

Zbytky kostela z roku 1732 najdete nedaleko vísky Kočov na Tachovsku. Svému účelu sloužil jen 50. let, roku 1784 byl císařským patentem zrušen. Poté jej Nosticové přestavěli na porcelánku, zanedlouho však byla stavba opuštěna. V roce 2000 zřícenina posloužila k natáčení pohádky Z pekla štěstí 2.

Kašna Nové Mlýny v Dolních Věstonicích

V Dolních Věstonicích mají na návsi opravdovou raritu – je jí zmenšenina vodní nádrže Nové Mlýny a blízkého okolí. V průběhu dne se několikrát naplní vodou a znovu vyprázdní. Na dně kašny se tak odhalí původní poloha koryta Dyje na dně nádrží.

Historií Liberce

Projděte se historií Liberce, hlavního města textilního průmyslu v Čechách, jehož rozvoj spadá do období druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století. Poznejte památky na tuto zlatou éru města!

Sousoší Mužů s býky před Holešovickou tržnicí

Alegorická sousoší Mužů s býky více než 120 let vítají návštěvníky areálu někdejších městských jatek, des Pražské tržnice v Holešovicích. Sochy pojmenované Mladík s býkem a Muž s býkem alias Trh a Jatka byly v roce 2022 pěkně zrestaurovány.

Kapucínské zahrady v Brně

Pod Biskupským dvorem v Brně lze navštívit krásně zrekonstruované Kapucínské zahrady. První terasa, která přiléhá přímo ke klášteru, slouží pouze řádu, druhá a třetí terasa je otevřená veřejnosti. Využít je můžete k odpočinku a relaxaci.

Obří dřevěný krmelec v Praze 10

Zahradnické služby Roušal a Zahradnictví u Krtka vystavuje ve svém areálu v Praze 10, obří krmelec vysoký 5,28 m, který má šířku 5,90 m a na délku má v nejdelším rozměru 8,12 m. Jedná se o vůbec největší krmelec v České republice.

Dvůr Alinkov – bývalé habánské sídlo

Dnes archeologické naleziště bývalo dvorcem, který v 16. století obývala komunita novokřtěnců (habánů).

Paddleboardy a wingsurfy na jezeře Milada

Jedno z největších jezer severních Čech s krásně čistou vodou a občasnými vlnami. Jezero Milada se pomalu stává arenou vodních sportů, proto ani paddleboard a wingsurf nesmí chybět. Půjčit ji je můžete ve zdejší půjčovně, která vám je zapůjčí i v noci.

Jezírko Škodaland v Plzni

Voda v jezírku odpovídá díky speciální bezchlórové úpravě hygienickým normám. Tato speciální úprava spočívá v několikanásobné biologické filtraci a použití UV lamp. Jezírko je vhodné pro alergiky i malé děti. V blízkosti jezírka jsou samostatné šatny.

Ejpovický lom – Vodní nádrž Ejpovice

Zatopený lom v blízkosti Ejpovic, kousek od Plzně nabízí skvělé koupání se sportovním vyžitím. Na břehu jezera můžete vyzkoušet i spoustu vodních sportů, například lyžování nebo wakeboarding. K zapůjčení jsou tu také paddle boardy.

Rybník Černý – Porajt

Na sever od Plzně, nedaleko obce Dolní Bělá naleznete Černý rybník, zvaný také Porajt, poklidný, masově nenavštěvovaný rybník u lesa s čistou vodou a travnatou pláží.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města v klidném parku, obklopené zelení. Relaxovat tu můžete na písečné pláži nebo rozlehlé travnaté ploše. K dispozici jsou tu toalety a dětské hřiště a vstup je zdarma.

Rozhledna Kamenný vrch v Brně

Betonová rozhledna byla postavena v areálu bývalého ozdravovacího areálu v roce 1928. Po několika letech chátrání byla v roce 2011 obnovena společně s přilehlým parkem. Vzhledem ke vzrostlé vegetaci je výhled z ní omezený.

Vyhlídka Chvalovka v Brně

Malá dřevěná rozhledna, připomínající posed, stojí nedaleko Brněnské přehrady v městské části Brno – Bystrc. . Dosahuje výšky necelých 5 m a vzhůru vede 9 schodů.

Vodárna v Břeclavi

Věžový vodojem v Břeclavi byl budován od dubna 1926 do května 1927. Projektovou dokumentaci pro vodojem vypracoval v letech 1925–1926 autorizovaný inženýr Bohumil Belada a konstruktér Libor Záruba, architektonické úpravy prováděl arch. Adolf Brzotický z ministerstva veřejných prací v Praze.