Kudy z nudy v obci Krásná Hora nad Vltavou
Zobrazit všechny články o obci Krásná Hora nad Vltavou
Dominantu obce Hartmanice tvoří pozdně gotický kostel svaté Kateřiny z 15. století, upravovaný v 16. století, pozdější barokní úpravy byly provedeny v 18. století.
Smyslem naučné stezky je připomenout obyvatelům i návštěvníkům Nových Hradů historii a význam jak dochovaných architektonických a krajinných památek, včetně tehdejších obyvatel či správců dotyčných objektů.
Nedaleko města Horšovský Týn na Šibeničním vrchu, kde bývalo poutní a výletní místo, byla v roce 2010 vybudována rozhledna. Dřevěná hranolová věž vysoká 21,5 metru poskytuje dokonalý výhled na město, jeho okolí a pásmo Šumavy a Českého lesa.
Svou rozlohou vzácných dřevin patří zámecký park v Horšovském Týnu k nejvýznamnějším parkům v západních Čechách. Romantická zákoutí přírodně krajinářského parku dotváří a oživuje několik staveb.
Historický důl Jeroným se nachází v okrese Sokolov, kat. Území Rovná. V minulosti spadal do katastrálního území dnes již neexistujícího královského horního města Čistá.
Přestavbou bývalé 170 let staré továrny Becherovky vznikl v samém centru Karlových Varů jedinečný turistický prostor. Svým vzhledem navozuje atmosféru starobylého náměstí z 19. století, kde si můžete u dobré kávy odpočinout.
Věž kostela sv. Petra a Pavla, na náměstí v Horšovském Týně, je vysoká 38 m a umožňuje návštěvníkům po vystoupení 98 schodů překrásnou vyhlídku po okolním kraji.
Na místě bývalého Lenhartova hostince stojí přímo na křižovatce zbrusu nový stylový objekt, horská salaš Rýžovna. Uvnitř kamenné budovy naleznete restauraci, penzion a výrobnu sýrů. Menší příjemná a útulná restaurace pojme asi 40 hostů.
Společný projekt tří měst – naučná stezka, která představuje Rudolfa II. Z poněkud méně známého úhlu pohledu jako milovníka zahrad, lesů a lovů. Na stezce půjdete po stopách nejen samotného císaře, ale i jeho předchůdců a následovníků, kteří svými počiny dotvářeli krajinu mezi Labem a Jizerou.
Zřícenina hradu Dražice z 13. století se nachází nedaleko Benátek na Jizerou na okraji sjejnojmenné vsi. Nejznámějším vlastníkem hradu byl poslední pražský biskup Jan IV. Z Dražic. Do dnešní doby se z kdysi významného hradu dochovaly zbytky zdí dvou hradních paláců a hradní kaple.
Sušická pavučina je síť 20 km pěších stezek a hippostezek v okolí Sušice, která vám představí město ze všech směrů - jako město královské s bohatou historií a celou řadou kulturních památek i jako město moderní a krásné architektury 20.století.
Areál lesních her je vlastně zážitková naučná stezka, která kromě poznatků nabízí také zábavu, při které se přítomní například stanou na chvíli datlem, budou překonávat různé překážky nebo se zaposlouchají do zvuků lesa.
Jednou z dominant Ústí nad Labem tvoří vrch Vysoký Ostrý, ze kterého je jeden z nejhezčích výhledů v Českém středohoří.
Vaňovský vodopád na Podlešínském potoce je jednen z nejvyšších a také nejznámější vodopád Českého středohoří. Návštěva tohoto 12 metrů vysokého vodopádu je mimořádně působivým zážitkem zejména v jarních měsících.
Národní přírodní památka Vrkoč leží v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Vrkoč je skalnatý hřeben z olivinického čediče spadající k Labi u Vaňova, jehož odlučné sloupce jsou uspořádány vějířovitě.