Kudy z nudy v obci Krásná Hora nad Vltavou

Zobrazit všechny články o obci Krásná Hora nad Vltavou

Zvonařský ateliér Tkadlec v Halenkově

Zvonařská dílna Josefa Tkadlece v Halenkově byla založena už v 60. letech 20. století Josefem Tkadlecem starším. Dílna vyrábí zvony jak do tuzemska, tak je i vyváží do zahraničí.

Naučná stezka Kobzáňův chodník

Stezka je je věnována jednomu z nejvýznamnějších valašských výtvarníků a spisovatelů Janu Kobzáňovi. Stezka představuje také zajímavosti liptálské přírody. Délka naučné stezky je 4,5 km a je na ní 5 zastavení.

Občanská záložna ve Vsetíně

Vedle hostince Snaha postavil stavitel Urbánek roku 1896 budovu záložny, pro kterou téhož roku jeho přítel Mikuláš Aleš navrhl a rozkreslil sgrafitové výzdoby průčelí. Alšovy kresby na omítku přenesl mistr sgrafitář Josef Bosáček z Plzně.

Pseudogotický kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích

Chrám sv. Jana Křtitele z červené cihly a kamene byl postaven na počátku 20.století v pseudogotickém slohu a představuje ústřední část celého areálu, ke kterému patří ještě ohradní zeď s branou, hrobka, fara a hospodářské budovy.

Zámecká kaple sv. Michala v Kravařích

Zámecká kaple, která uzavírá zadní trakt, je starší než přestavba zámku - pochází z roku 1662, později ji vyzdobil významný slezský barokní sochař J. J. Lehner a malíř I. E. Eckstein.

Zámecký anglický park v Kravařích

Zámek obklopuje historicky anglický park o současné rozloze 19 ha s rybníky, potůčky a romantickými průhledy na zámeckou budovu.

Amfiteátr na Horečkách

Areál amfiteátru prošel v roce 2012 zásadní rekonstrukcí na základě přání místního rodáka Jiřího Rašky. Amfiteátr se tak znovu stal místem tradičních kulturních a hudebních akcí. Pravidelně se zde pořádá hudební festival Horečky fest nebo společenská akce Svátek dřeva.

Apartmány Na Faře v Bílé

Apartmány jsou nově zrekonstruované v historickém objektu bývalé fary, která byla původně postavena v roce 1910 k již tehdy existujícímu dřevěnému kostelíku. Je zde osm komfortních apartmánů moderního typu pro dvě až osm osob.

Barokní kostel sv. Stanislava v Kunštátu

Kunštátský farní kostel sv. Stanislava je dominantou vyvýšené východní části Náměstí Krále Jiřího.

Hluboká ulice s kupeckými domy ve Frýdku

Ulice vede ze zámeckého náměstí k Revoluční ulici. Byla významná tím, že jí v minulosti procházela procesí k bazilice Navštívení Panny Marie. Až do roku 1985 tu stály tři polodřevěné domy z 2. poloviny 18. století, které byly ukázkou přežívání vesnické architektury v prostředí malého města.

Kostel sv. Ducha v Kunštátu

Kunštátský kostel Svatého Ducha byl vystavěn jako rodinný kostel v roce 1738 Janem Theodorem svobodným pánem z Imbsen.

Kostel sv. Markéty v Lázních Kynžvart

Po svátcích Velikonoc roku 1869 se začalo s výstavbou nového farního kostela a již v roce 1870 na oslavu svaté Markéty, které je kostel věnován, byla oslava k vysvěcení farního kostela.

Lázeňský areál Kynžvart

Město Lázně Kynžvart je jedním z pěti významných lázeňských center Karlovarského kraje. Areál Léčebných lázní Lázně Kynžvart leží na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v nadmořské výšce 730 m.

Lesopark Miloňovky ve Velkých Karlovicích

Cílem zřízení lesoparku je obnovení pietního místa. V lesoparku se nachází kamenná hrobka zakladatelů skláren ve Velkých Karlovicích, kolem níž prochází turistická stezka z Velkých Karlovic do Karolinky.

Náměstí Krále Jiřího v Kunštátu

Na kunštátském náměstí můžete vidět mnoho zajímavých staveb, mezi které patří - barokní fara ze 2. pol. 18. stol., barokní dům z roku 1756, socha krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad z roku 1885.