Kudy z nudy v obci Královec
Zobrazit všechny články o obci Královec
Nový areál je umístěn v průmyslové zóně v Praze 10-Strašnicích v návaznosti na ostatní budovy této zóny. Výstavba vlastního areálu probíhala ve velmi krátkém čase a za použití vlastních technologií a materiálů. Na budově spolupracovali architekti D. A. Stanislav Fiala, nebo Martin Rajniš.
Provozně administrativní budovu MUZO Praha navrhl architekt Stanislav Fiala. Objekt získal titul v soutěži Stavba roku 2000. Je to velmi exaktní stavba s minimalizovanými architektonickými prostředky a minimalizovaným počtem prvků.
Přírodní památka Zámky se rozkládá na východně orientovaných svazích Vltavy mezi ústím Drahaňského potoka a osadou Zámky.
Přírodní koupací biotop v Hlinsku vznikl přestavbou bývalé zchátralé plovárny. Kolem biotopu jsou pláže, hřiště i atrakce pro děti.
Přírodní památka u Konic, která se nachází na skalním pahorku v rovinaté zemědělské krajině Jaroslavické pahorkatiny poblíž Národního parku Podyjí, skrývá chráněné druhy rostlin a živočichů.
V expozici je umístěno všech 284 mincí, které byly v roce 2016 nalezeny v blízkosti osady Dolní Čepí nedaleko Nedvědice. Interiér je doplněn ukázkami různých variant nedvědického bílého, modrého, šedého a dokonce i růžového mramoru, prohlédnout si můžete i původní ruční kamenické nářadí.
Zimní stadion v Sokolově má kapacitu 3500 diváků, z toho 500 míst k sezení. Stadion byl postaven v roce 1961 a je domovem hokejového klubu HC Baník Sokolov.
V krásné krajině s výhledem na rozhlednu na Smrku je od května do září možné vykoupat se v přírodním koupališti.
Od roku 2017 stojí v Dolních Břežanech nová sportovní hala, kterou pro svou činnost využívají místní sportovní kluby i veřejnost.
Název Po rovince vystihuje krajinu, kterou cyklostezka vede. Je totiž rovinatá, posetá poli a vinohrady, lemovaná akátovými lesíky, větrolamy, kyticemi vlčích máků a slunečnic.
V roce 2020 se pobočka Muzea Novojičínska v Příboře přeměnila na Centrum tradičních technologií. Ojedinělé pojetí muzea kombinující vystavení autentických předmětů s experimenty zaměřenými na rekonstrukci zaniklých rukodělných technik.
Hrob Jana Zajíce ve Vítkově na Opavsku je od roku 2019 prohlášen kulturní památkou. Náhrobek je symbolem boje za svobodu a pochází z dílny sochaře Olbrama Zoubka.
Kostel svatého Vavřince, jehož historie sahá až do 14. století, je od roku 1958 vyhlášen kulturní památkou. Od roku 2013 se o kostel stará Spolek pro záchranu budovy kostela v Klení, který ho má na 10 let ve výpůjčce.
Terezská brána z dílny projektanta olomoucké tereziánské pevnosti Pierra Bechade de Rochepine získala své jméno při návštěvě panovnice Marie Terezie v Olomouci. Brána má podobu triumfálního oblouku a po odbourání přilehlých hradeb stojí osamoceně.
Mezi poli a vinohrady se můžete na kole vydat po Jižní Moravě. A to jak pěšky, tak na kole.