Kudy z nudy v obci Klenová

Zobrazit všechny články o obci Klenová

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je součástí Lednicko-valtického areálu. Byla vyhlášena v roce 1953 na rozloze 552,5 ha k ochraně významného hnízdiště vodních ptáků. Od roku 1990 je oblast zařazena do seznamu mezinárodně významných mokřadů. Podél rybníků vede 11 km dlouhá naučná stezka.

Svět 3D tisku a malování na 3D modely

V Creative Space se zabýváme 3D tiskem na míru a virtuální realitou. Pořádáme také workshopy, kde si můžete vyzkoušet malování na vytisknuté modely nebo se dozvědět vše ze světa 3D tisku.

Rozhledna Václavka Votice

Z vyhlídkové věže kostela sv. Václava ve Voticích je 35 metrů vysoká a kromě krásného výhledu na okolí a město nabízí možnost prohlídky funkčního hodinového stroje a zvonů sv. Václava a sv. Vojtěcha. V prostotách se také nachází stálá výstava malíře a grafika Vladislava Kasky.

Expozice Historie ostravského vodárenství – Babylon

V areálu Úpravny vody v Ostravě – Nové Vsi je k vidění expozice, která se věnuje historii dodávek vody do krajského města. Výstavu tvoří panely s historií ostravského vodárenství a různé historické předměty.

Theresian Apartment v Ostružné

Theresian Apartment sídlí v obci Ostružná v Olomouckém kraji. Apartment poskytuje komfortní ubytování v 6 nadstandardně vybavených bytech, které uspokojí i nejnáročnější hosty. Nechybí ani společenská místnost s barem, wellness, sauna, vířivka a venkovní kuchyně na grilování.

Sokolovna Rakovník

Bílý dům, jak se sokolovně přezdívalo podle použitého typu zdiva – neomítaných bílých cihel, byl otevřen 13. června 1914. Budova ve stylu individualistické moderny se ihned stala sportovním a společenským střediskem města Rakovník. Dnes je interiér sokolovny turistům nepřístupný.

Děkanský kostel Proměnění Páně na hoře Tábor

Hlavní táborský kostel nese název, který odkazuje na biblickou tématiku. Na vrchu Tábor, nedaleko Genezaretského jezera v Palestině, byla podle evnagelia přeměněna Ježíšova podoba. To bylo znamením, že je Synem božím. Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor je veřejnosti přístupný nepravidelně.

Červená jáma v Krušných horách

Vůbec ta největší propadlina po důlní činnosti u nás se nalézá v blízkosti zaniklé báňské osady Bludná, která byla v 16. až 18. století významným centrem dolování cínových a železných rud v Krušných horách. Poblíž propadliny se dnes nachází krásné přírodní občerstvení U Červené jámy.

Zahrada se zvířaty na Bítově

Naše malá zahrada vznikla již v roce 1999 přímo na hradě Bítov po vzoru hradní ZOO barona Jiřího Haase ml. V roce 2010 jsme se přestěhovali na nové místo u hradního parkoviště nedaleko rekreačního zařízení Rumburak.

Expozice Ora et labora v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy

Stálá expozice, která je zaměřena na historii kláštera na Ostrově u Davle a na nejstarší dějiny Jílovska, nabízí i 3D model Ostrovského kláštera a středověkého městečka Sekanka.

Vyhlídka z věže děkanského kostela Proměnění Páně na hoře Tábor

Ačkoli není táborský kostel veřejnosti přístupný pravidelně, mohou návštěvníci v letní sezóně denně vystoupat na kostelní věž a vychutnat si překrásný pohled na město Tábor a jeho okolí.

Městská věž ve Slavonicích

Přesně 176 schodů musí návštěvníci překonat, aby si mohli vychutnat pohled z vyhlídkové věže farního kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Slavonicích.

Přírodní památka Smolinka u Valašských Klobouk

Nivní louky na březích potoka Smolinka jsou hojným výskytištěm kriticky ohroženého šafránu bělokvětého. Přírodní památka se nachází na pravém břehu potoka, asi 2 km severně od obce Smolina u Valašských Klobouk.

Broukoviště v Zoo Ostrava

Broukoviště v areálu ostravské zoo představuje malým i velkým návštěvníkům, jaký význam má mrtvé dřevo pro život nepřeberného množství živočichů, a to nejen brouků a dalších druhů bezobratlých, ale také drobných obratlovců, jako jsou ještěrky, slepýši či ptáci.

Přírodní rezervace Hořina – místo, kde kvete šafrán Heuffelův

Každým rokem koncem března a v dubnu rozkvétají v chráněném území Hořina u Velkých Heraltic na Opavsku louky se vzácnou rostlinou šafránem Heuffelovým. Střední část údolí potoka Hořiny s přilehlými loukami je vůbec nejstarším chráněným územím v okrese Opava.