Kudy z nudy ve městě Klatovy
Zobrazit všechny články o městě Klatovy
Kostel byl vystavěn v 70. letech 19. stol. V novorenesančním slohu podle návrhu architekta Josefa Týla. V 90. letech 20. stol. Se zřítila klenba nad kůrem kostela. Novorenesanční zařízení kostela bylo zničeno a rozkradeno, objekt chátral. Od roku 2009 probíhá jeho rekonstrukce.
Francouzská vinotéka Obchod vínem Dušní na Starém Městě získala cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro Futuro za konverzi provozovny bývalého železářství Koula a syn, která je památkově chráněná.
Železná rozhledna je vysoká 36 m a byla postavena v rámci postupné obnovy Stifterova parku. Její tvar má symbolizovat sklářskou historii v okolí. Rozhledna má dvě podlaží, horní ve výšce 32 m a spodní ve výšce 26 m.
Šlechtova restaurace, zkráceně Šlechtovka. Původně barokní letohrádek ze 17. století byl reprezentativním panským sídlem, jež se stalo dokonce svědkem císařské korunovační slavnosti Františka. Novinka – oblíbené výletní místo prošlo rekonstrukcí, otevře v roce 2022..
Nordic Academy nabízí výukové kurzy zaměřené na běžecké lyžování pro dospělé i pro děti.
Dřevěný kostel je přesnou replikou původního kostela ze 14. století. V dubnu 2002 vyhořel kostel svaté Kateřiny v ostravské Hrabové.
Vydejte se do Národního parku Šumava na běžky za krásami přírody z Železné Rudy po Polomské cestě na Rudskou křižovatku, Popelné domky, ke Gerlově Huti a zpět po Dálnici. Celá trasa měří 26,5 km.
Vydejte se na běžkách za poznáním zaniklých obcí Prášilska a krásami přírody. Okružní trasa vede z Prášil po trase: Prášily – Frantův most – Gsenget – Zlatý stoleček – jezero Laka – Hůrka – Vysoké Lávky – Formgerg – Prášily.
Vydejte se na nenáročnou trasu za krásami šumavské přírody, kterou v románu "V ráji šumavském" popisuje Karel Klostermann. Okružná trasa vede těmito místy: Horská Kvilda – Zlatá Studna – Ranklovská rovina – U Tří jedlí – Zhůří – U Potůčku – Horská Kvilda.
Vydejte se na běžky na Šumavu nedaleko Železné Rudy nádhernou přírodou po trase Hojsova Stráž – Tomášův Dvůr – Nad Silnicí – Pod Můstkem – Na Hřebeni – Můstek – Na Sjezdovce – bod záchrany KT 052 – Nad Silnicí – Tomášův Dvůr – Hojsova Stráž.
Podbrdský labyrint spojuje dvacet malebných, zajímavých, méně známých míst libovolnými cestami, tedy labyrintem. Na každém zastavení je třeba použít Vandrovní knížku, kterou lze získat v infocentru ve Spáleném Poříčí.
Naučná stezka Tok měří téměř osm kilometrů a seznamuje zájemce z řad pěších turistů s nehostinnými životními podmínkami na svahu nejvyššího středočeského vrchu Tok (865 m n. M).
Atraktivním okolím Padrťských rybníků v Chráněné krajinné oblasti Brdy vás provede naučná stezka. Na 13 kilometrech vám ukáže jedno z nejkrásnějších bezlesí v Brdech, popíše zaniklé brdské obce i jedinečnou přírodu.
Skvělý výlet pohořím Brdy kolem Chynínských buků v Plzeňském kraji si užijete na trase Chynín – U Trojice – Fajmanovy skály a Klenky – Na Jezárkách – Na Bůrku – Nad Maráskem – Na Bůrku – Moricka (u posedu) – Chynín.
Do Národního parku Šumava se vydejme i v zimě a to na běžkách po trase Prášily – Hůrka – Nová Hůrka – Šerlův dvůr – Prášily. Po pěkné trase se dostaneme se do míst, kde se kdysi natáčel slavný film Král Šumavy.