Kudy z nudy ve městě Kdyně

Zobrazit všechny články o městě Kdyně

Lyžování v okolí Čerchova

Oblast Čerchov - Gibacht leží mezi Domažlicemi a Klenčí pod Čerchovem. Na své si přijdou především vyznavači běhu na lyžích, ale využít můžete i sjezdového lyžování na lyžařském svahu Sádek.

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Zimní stadion Hradec Králové

Zimní stadion v Hradci Králové je víceúčelové sportovní zařízení, které je možné využívat po celý rok pro různé sportovní, společenské a kulturní akce.

Ski areál Kamenec - Teplice nad Metují

Skiareál Kamenec je nově přebudovaná sjezdovka s dobrým technickým a terénním zázemím, které dozajista uspokojí každého lyžaře. Je zde rolba, která se stará o technickou úpravu svahu, a sněžná děla spolu s klimatickými podmínkami, která zajistí dobrou kvalitu povrchu svahu.

Kajot Arena - multifunkční sportovní a kulturní hala v Brně

Kajot Arena je víceúčelová sportovní hala s ledovým povrchem, kterou můžete nalézt na jihu brněnské městské části Staré Brno. Původně se nazývala Hala Rondo, od roku 2011 nese název hlavního partnera brněnského hokejového klubu Kometa.

Lyžování v okolí Vranova nad Dyjí a v NP Podyjí

Milovníci lyžařských běžeckých tras mohou v oblasti Národního parku Podyjí vyzkoušet zajímavé běžkařské trasy především v okolí Vranova nad Dyjí, Lesné, Čížova a Hardeggu.

Zimní stadion města Opavy

Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. Současná kapacita stadionu je 5500 diváků. Využít můžete veřejné bruslení, a to od pátku do neděle.

Extraligový stadion Luďka Čajky ve Zlíně

Zimní stadion Luďka Čajky je hokejový stadion ve Zlíně. Hraje zde domácí zápasy klub PSG Zlín. Stadion byl uveden do provozu v roce 1957 a v 60. letech byl zastřešen. Využít můžete veřejné bruslení.

Prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově u Teplic

Štola Lehnschafter je jedno z nejrozsálejších a nejstarších důlních děl ve starém rudném revíru v Mikulově u Teplic. Ve štole Lehnschafter se těžila stříbrná ruda již od 13. století a skončila zde kolem roku 1851. Důl má celkem 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký.

Hora Radhošť - tajemná hora s pohanskou minulostí

Pověstmi opředená bájná hora Radhošť (1129 m n. M.) se nachází nedaleko Pusteven v Moravskoslezských Beskydech a tvoří nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky - Praděd, Malou a Velkou Fatru.

Únětický pivovar - exkurze i dobré pivo

Přijďte se podívat do znovuotevřeného pivovaru v Úněticích u Prahy - pivo se zde vyrábí klasickým způsobem, bez dalších chemických úprav. Součástí pivovaru je restaurace s výbornou kuchyní. Každý víkend se zde koná také exkurze pivovarem.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Cvičná štola dolu Paskov - Staříč

Podpovrchovoá výuková štola, která je dokonalou napodobeninou důlního prostředí, s venkovním skanzenem důlních vozů a lokomotiv. V chodbách jsou vybudována pracoviště pro těžbu černého uhlí jako ve skutečném dole a technická zařízení jsou předváděna v chodu.

Rezidence Šardice - reprezentační sídlo brněnských augustiniánů

Bývalé letní sídlo augustiniánského řádu na Starém Brně vzniklo v letech 1740–1742 přestavbou staré sýpky. V Rezidenci mimo jiné členy řádu přebýval Johann Gregor Mendel, zakladatel genetiky.

Soumarské rašeliniště s vyhlídkovou věží

Kilometr a půl dlouhá naučná stezka vás zavede na rašeliniště u Soumarského mostu nedaleko Lenory. Stezka končí u 10 metrů vysoké vyhlídkové věže, ze které přehlédnete celou plochu rašeliniště.