Kudy z nudy ve městě Kdyně

Zobrazit všechny články o městě Kdyně

Kostel sv. Jakuba Staršího v Praze-Petrovicích

Kostel sv. Jakuba Staršího v Petrovicích je gotická stavba z 13. století, později barokně přestavena a v roce 1887upraveno novogoticky. V interiéru se dochovaly fragmenty nástěnných maleb, v patře věže pak původní gotické místnosti. Jednolodní kostel obepíná hřbitovní zeď.

Přírodní památka Přebuzské vřesoviště

Přírodní památka Přebuzské vřesoviště se nachází nedaleko obce Přebuz a bývalé obce Rolava v Krušných Horách. Vřesoviště vzniklo odtěžením vrchoviště a následnou pastvou dobytka. Rozloha této přírodní památky je cca 90 ha.

Štencův dům na Starém Městě

Dům nakladatele uměleckých publikací Jana Štence v Praze v Salvátorské ulici na Starém městě je jednou z prvních pražských moderních staveb. Jeho autorem je Otakar Novotný, žák Jana Kotěry.

Kostel sv. Jakuba v Želnavě

Původně gotický kostel je zmiňován v roce 1395. Z této doby se zachovala kostelní věž. Zbylé části svatyně jsou výsledkem přestavby provedené na počátku 18. stol. Kostel byl roku 1713 znovuvysvěcen. Interiéru dominuje dvoupatrový dřevěný kůr s historickými varhany.

Vysočina na běžkách: Příměstský okruh u Nového Města na Moravě

Okruh leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě poblíž Vysočina Areny. Pro svou nenáročnost je vhodný i pro méně zdatné či začínající lyžaře.

Obora Sovinec ve Fryčovicích

Obora Sovinec mysliveckého spolku Fryčovice se specializuje na chov vzácné zvěře – jelence viržinského (běloocasého). Nachází se v lese mezi obcemi Fryčovice a Trnávka. Oborou vede naučná stezka Obora Sovinec.

TechTower v Plzni – unikátní startup prostor s výhledem a kavárnou

TechTower je unikátní prostor pro inovátory, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. Poskytuje flexibilní kancelářské a coworkingové prostory, restauraci i kavárnu, zázemí pro konference a workshopy, sdílené dílny a experimentální vybavení pro nápady, které mohou změnit svět.

Zámek Česká Olešná

Přibližně tři kilometry od obce Strmilov na Jindřichohradecku se nachází zámek Česká Olešná, který je v soukromém vlastnictví. Zámek byl přestavěn po roce 1810 a od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka. Česká Olešná je nejzápadnějším zámkem Moravy.

Větrný mlýn na Nových Dvorech

Věděli jste o tom, že větrný mlýn na Nových Dvorech má nejmodernější dochované mlecí vybavení a že druhý takový v celé České republice nenajdete? Anebo že těchto tzv. Větřáků bylo v polovině 19. století na Bílovecku téměř 70?

Kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci

Barokní jednolodní kostel Nanebevzetí Panny Marie pochází z let 1729–1732, ale už dříve stál na tomto místě dřevěný kostelík. Barokní kostel s trojboce uzavřeným presbytářem a hranolovitou věží nad štítovou stěnou je jednou z posledních památek na starý Cínovec.

Turistická trasa Vodobraní v Bílině

Neobvyklá turistická trasa o délce 29 km sleduje průmyslový vodovod, který od doby svého vzniku v roce 1942 dodnes slouží svému účelu. S nápadem vytvořit tuto trasu přišli studenti z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, inspirovat se nechali průmyslovým dědictvím zdejšího regionu.

Vysočina na běžkách: bílé stopy v okolí Žďáru nad Sázavou

Pro milovníky běžeckého lyžování je Žďársko rájem. Město Žďár nad Sázavou podporuje úpravu běžeckých tratí. Dalšími obcemi, které se na úpravě stop podílejí, jsou Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Subregion Velké Dářko a Nové Veselí.

Korálková trasa v Jablonci nad Nisou

V Jablonci nad Nisou si můžete projít unikátní pěší trasu značenou korálky v dlažbě. Vine se od Domu Jany a Josefa V. Scheybalových, kde sídli informační centrum, přes pěší zónu v Komenského ulici k radnici na Mírovém náměstí.

Kaplička se zvonicí v obci Louka

Barokní zvonice ojedinělého typu je velmi hodnotnou lidovou stavbou oživující prostředí návsi obce Louka v okrese Hodonín. Kaplička se zvonicí je vyzdobena krásnými bílo-modrými ornamenty.

Šumperský orloj ve vilové čtvrti

Ve vilové čtvrti v Šumperku se na domě pana Miroslava Nečase nachází orloj, který odbíjí každou celou hodinu od osmi do šesti večer. I když se jedná o kopii pražského orloje, rozdíly však pozorný divák najde. Objeví například věrozvěsty nebo švestkovou ratolest.