Kudy z nudy v obci Jevišovka

Zobrazit všechny články o obci Jevišovka

Sklárna Jílek Kamenický Šenov – návrat tradice Sklárny Bratři Jílkové

Sklárna Jílek v Kamenickém Šenově se stávajícím provozovatelem CKV s.r.o. Pokračuje v tradici ruční výroby foukaného skla. Využít můžete možnosti exkurze do sklárny. Zájemci si mohou zakoupit ve firemní prodejně v areálu sklárny vybrané výrobky.

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.

Stožecká kaple Panny Marie

V I. Zóně NP Šumava, pod vrcholem Stožec (1065 m) se nachází dřevěná poutní kaple Panny Marie. Byla postavena v první polovině 19. století u prameni léčivé vody, která pomohla kobáři J. Klauserovi navrátit zrak.

Zámek Bystřice nad Úhlavou opět otevřen

Po dlouhých letech chátrání byla zpřístupněna pro veřejnost, po provedení první části záchrany, část zámku formou expozice historického mobiliáře. V areálu se konají kulturně-společenské akce, výstavy a koncerty, také je zde možno uspořádat svatební obřad.

Naučná stezka Podskalí ve Strakonicích

Stezka vás provede podél toku řeky Otavy a seznámí vás s okolní přírodou, geologickou stavbou krajiny, s historií Strakonic i významnými osobnostmi, které zde působily. Stezka je určena pěším návštěvníkům, měří cca 3,5 km a začíná na levém břehu Otavy.

Autokemp a vodácké tábořiště Podskalí Strakonice

Autokemp Podskalí se nachází asi 1 km od města Strakonice. V areálu autokempu je vodácké tábořiště přímo u vody pro vodáky nebo trampy. V kempu se pořádají sportovní turnaje, koncert a diskotéky..

Zámek a park s oranžérií v Čechách pod Kosířem

Celý komplex zámku a parku je zapsán jako národní kulturní památka. Více jak dvacet let navštěvoval zámek slavný malíř Josef Mánes a jeho vrcholná díla vznikla právě zde. V současné době je veřejnosti přístupný pouze park s oranžérií, zámek je v rekonstrukci.

Otakarova bašta - součást městského opevnění v Čáslavi

Součástí opevnění v Čáslavi je raně gotická válcová věž zvaná Otakarova bašta, která slouží jako vyhlídková věž pro turisty. Nachází se na pěší zóně v ulici Klimenta Čermáka.

Říčka Kamenice v Českém Švýcarsku

Říčka Kamenice v NP České Švýcarsko vzniká soutokem dvou zdrojnic Srbské Kamenice a Chřibské Kamenice. Prameny Kamenice vyvěrají v Lužických horách v nadmořské výšce 595 m a po 35,7 km její cesta končí v Hřensku, kde se spojí s vodami Labe.

Naučná stezka Růžová

Naučná stezka Růžová prochází územím Národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Jedná se o okružní trasu na které se dozvíte zajímavosti z přírody a bohaté historie nádherné krajiny mezi obcemi Růžová a Jetřichovice.

Muzeum Jirků v Jirkově

Muzeum Jirků můžete navštívit nově v jirkovské městské věži. Řady slavných, kteří v minulém roce věnovali nebo zapůjčili výstavní artefakty, se rozšířily a jednorázová výstava se tak změnila ve stálou expozici.

Kostel sv. Petra a Pavla s vyhlídkovou věží v Čáslavi

Prvopočátky stavby kostela spadají do přelomu 11. a 12. století. Kostel prošel řadou stavebních úprav v průběhu šesti století do dnešní podoby. V roce 1910 zde byly v podvěžní kapli nalezeny ostatky Jana Žižky z Trocnova. Vyhlídková věž je v současné době dočasně uzavřena.

Pezion Alfa Lysá nad Labem

V klidné části města Lysá nad Labem se nachází Penzion Alfa. Nedaleko penzionu najdete Výstaviště Lysá a do centra města je to jen několik metrů.

Muzeum kol v Břeclavi

Nový velopavilon můžete navštívit v bývalém pavilonu miniatur v parku u břeclavského nádraží. Čeká tu na vás na sedmdesát kol, historické koloběžky, kočárky, motocykl Puch nebo vysoké kolo anglické značky Coventry z roku 1885.

Naučná stezka Okolím Hřenska - to nejlepší z Českého Švýcarska

Naučná stezka vznikla již během sedmdesátých let dvacátého století a prochází po nejzajímavějších místech Českého Švýcarska. Tvoří okruh, který začíná v obci Hřensko, pokračuje k Pravčické bráně a do obcí Mezní Louka a Mezná, dále k Edmundově soutěsce a zpět do Hřenska.