Kudy z nudy v obci Hrubá Skála

Zobrazit všechny články o obci Hrubá Skála

Zámecký park Libochovice

V malebné krajině lemované romantickými kopci Českého středohoří se nachází město Libochovice. Toto nenápadné místo nabízí návštěvníkům krásný barokní zámek, na kterém se podílel italský stavitel Antonio della Porta a nejen to. Součástí areálu je také zahrada á la Versailles.

Muzeum kostek Lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Keltský skanzen Nasavrky

Skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského "města" z mladší doby železné, tj. Z 2. až 1. stol. Př. N. L. Na takovém sídlišti ve své době žilo několik set až tisíc obyvatel. Všechny velké stavby (jedná se zejména o obytné domy) mají svoji předlohu v archeologických nálezech.

Krajinka – parkový areál pod Chebským hradem

Promítání filmů a pohádek, velký koncert populární kapely Katapult nebo dvoudenní klaunský festival Letní bláznění, to vše a mnoho dalšího bylo v minulých letech k vidění na Krajince v Chebu.

Lesní pohybová stezka v Prysku u České Kamenice

Pohybová stezka v délce 2,5 km začíná u obecního úřadu Prysk a končí v centru Horního Prysku. Každých cca sto metů zde najdete sportovní fitness zastavení, kde se můžete protáhnout na nejrůznějších posilovacích strojích a hrazdách.

Prosecké skály na Praze 9

Přírodní památka Prosecké skály byla vyhlášena v roce 1968. Jedná se o pískovcové sály a systém podzemních prostor, vzniklých těžbou písku, kde nyní žije několik ohrožených druhů netopýrů. Oblíbená je zde také vyhlídka Emy Destinové a Vyhlídka Prosecké skály.

Hospoda Na konci světa

Hospoda Na konci světa se nachází v malebné vesničce Drahňovice v Posázavském regionu. Jedná se o klasickou hospodu v budově bývalé školy. Drahňovice obklopuje nádherná příroda.

Hora Smrčina - nejrozsáhlejší horský smíšený les na Šumavě

Mohutný horský masiv Smrčiny (1332 m) se nachází v Národním parku Šumava, 5 km severozápadně od Zadní Zvonkové, v nadmořské výšce 850-1332 metrů. Vrchol leží přímo na česko-rakouské hranici. Jedná se o jedny z nejcennějších lesních porostů na Šumavě.

Měšťanský pivovar v Poličce

Měšťanský Pivovar v Poličce má staletou historii. Budova dnešního pivovaru byla postavena v roce 1865. Pivo se zde vaří pivo z vlastní vody a žateckého chmele původní technologií podle receptů sládka Františka Bittnera.

Zábavní centrum Krokodýlek v Olomouci

Trampolíny, horolezeckou stěnu, lanové centrum, k tomu obrovský koráb s hlavolamy nebo bazén se šlapacími lodičkami - to vše se najdete v novém zábavním centru pro děti i rodiče v olomouckých Lazcích.

Selský domek v Kněždubě

Slovácké stavení se žudrem a modrou obrovnávkou pocházející z roku 1876. Je postavené z kotovice na kamenném základu, s dřevěnými stropy a modrými kuchyňskými kachlovými kamny, na kterých se dodnes dělají patenty a báleše. Domek je vybaven v selském stylu období přelomu 19. a 20. stol.

Dům Oskara a Jany Semlerových v Plzni architekta Adolfa Loose

Unikát mezi památkami architektury 20. století v ČR představuje byt rodiny Oskara Semlera, spolumajitele firmy na drátěné zboží, předně gramofonové jehly značky Sem. Přestože se Adolf Loos účastnil jen stanovení základní prostorové koncepce, lze interiér považovat za vrchol Loosovy činnosti v Plzni.

Brummelův dům od Adolfa Loose v Plzni

Přestavbu starého patrového domu a vybavení jeho interiéru projektoval Adolf Loos pro Jana a Janu Brummelovy na Husově třídě 58. Původní dům vystavěný v neorenesančním stylu mezi lety 1885–1886 později zakoupila rodina Liebsteinových, vlastnící obchod se dřevem.

Byt Viléma a Gertrudy Krausových Adolfa Loose v Plzni

Prvorepublikový byt Viléma Krause se nachází v Bendově ulici 10. Navrhl jej světoznámý architekt Adolf Loos pro potřeby inženýra Viléma Krause a jeho ženy Gertrudy mezi lety 1930 – 1931. V bytě se dochovaly vzácné mramorové obklady, protilehlé zrcadlové stěny a komfortně řešený vestavěný nábytek.

Byt doktora Josefa Vogla v Plzni architekta Loose

Adolf Loos patřil mezi nejvýznamnější architekty dvacátého století. Byt na Klatovské třídě navrhl ve dvacátých letech minulého století pro MUDr. Josefa Vogla, dětského lékaře, a jeho choť Štěpánku, která byla dcerou majitele domu. Do dnešních dní se zachovala i jídelna s obývacím pokojem.