Kudy z nudy ve městě Hora Svaté Kateřiny

Zobrazit všechny články o městě Hora Svaté Kateřiny

Barokní kostel sv. Stanislava v Kunštátu

Kunštátský farní kostel sv. Stanislava je dominantou vyvýšené východní části Náměstí Krále Jiřího.

Hluboká ulice s kupeckými domy ve Frýdku

Ulice vede ze zámeckého náměstí k Revoluční ulici. Byla významná tím, že jí v minulosti procházela procesí k bazilice Navštívení Panny Marie. Až do roku 1985 tu stály tři polodřevěné domy z 2. poloviny 18. století, které byly ukázkou přežívání vesnické architektury v prostředí malého města.

Kostel sv. Ducha v Kunštátu

Kunštátský kostel Svatého Ducha byl vystavěn jako rodinný kostel v roce 1738 Janem Theodorem svobodným pánem z Imbsen.

Kostel sv. Markéty v Lázních Kynžvart

Po svátcích Velikonoc roku 1869 se začalo s výstavbou nového farního kostela a již v roce 1870 na oslavu svaté Markéty, které je kostel věnován, byla oslava k vysvěcení farního kostela.

Lázeňský areál Kynžvart

Město Lázně Kynžvart je jedním z pěti významných lázeňských center Karlovarského kraje. Areál Léčebných lázní Lázně Kynžvart leží na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v nadmořské výšce 730 m.

Lesopark Miloňovky ve Velkých Karlovicích

Cílem zřízení lesoparku je obnovení pietního místa. V lesoparku se nachází kamenná hrobka zakladatelů skláren ve Velkých Karlovicích, kolem níž prochází turistická stezka z Velkých Karlovic do Karolinky.

Náměstí Krále Jiřího v Kunštátu

Na kunštátském náměstí můžete vidět mnoho zajímavých staveb, mezi které patří - barokní fara ze 2. pol. 18. stol., barokní dům z roku 1756, socha krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad z roku 1885.

Národní přírodní rezervace Prales Razula

Horský prales leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Při návštěvě Razuly můžete vidět krásnou přírodu a spoustu vzácných rostlin a živočichů. Horský prales Razula se rozprostírá v závěru údolí Malá Hanzlůvka u Velkých Karlovic.

Naučná stezka Kynžvartské kyselky

Naučná stezka Kynžvartské kyselky je zaměřená na přírodní léčivé zdroje v okolí Lázní Kynžvart.

Obůrka v Bílé

Obůrka s divokou zvěří je umístěna v lese za loveckým zámečkem, je rozdělena na šest samostatných ohrad. V ohradách je umístěna zvěř jelení, srnčí, dančí, mufloní a divočáci.

Přírodní park Halasovo Kunštátsko

Malebné území se nachází v severozápadní části okresu Blansko v okolí města Kunštátu. Je pojmenováno po významném básníku Františku Halasovi, který zde prožil velkou část života, rád se sem vracel a je zde i pochován. Svůj vztah k tomuto kraji vyjádřil ve svém vrcholném díle "Já se tam vrátím".

Skalní vrchol Zámčisko

Jedná se o skalnatý a zalesněný hřbet nad jižním břehem údolní nádrže Bystřička. Ve 14. století zde byla vybudována tvrz. Kolem vrcholu se nachází přírodní rezervace Klenov.

Sousoší husitských bojovníků ve Velkém Chlumu u Kuštátu

Sousoší husitských bojovníků bylo vytvořeno rodákem z obce Bořitov Stanislavem Rolínkem v roce 1927.

Větrný mlýn Hodslavice

Větrný mlýn holandského typu se nachází na návrší západně od obce Hodslavice. Mlýn pochází z roku 1864. Poslední mlynář mlel a šrotoval do roku 1931, kdy odstranil mlecí zařízení a v roce 1939 mlýn přestavil na obytnou budovu.

Vodní nádrž Břucko

Název vodní nádrže je odvozen od stejnojmenného přítoku říčky Bystřička v obci Valašská Bystřice. Obě nádrže prošly rekonstrukcí a k odpočinku je zde zřízeno i kryté posezení.