Kudy z nudy ve městě Hora Svaté Kateřiny

Zobrazit všechny články o městě Hora Svaté Kateřiny

Zámek Dobřenice

První zmínky o Dobřenicích se datují až k roku 1339. Dobřenické panství založil rytíř Zdeněk Bohunek z Dobřenic. Roku 1862 bylo celé panství prodáno baronu Karlu Danielu Weinrichovi, který po požáru zámku v roce 1860 nechal část zbořit a postavil jednopatrovou pseudoklasicistní novostavbu.

Starý a nový židovský hřbitov ve Švihově

Starý hřbitov byl založen roku 1644 a nejstarší jsou náhrobky z doby založení. Jedná se o velmi cenný hřbitov s náhrobky renesančního, barokního a klasicistního typu. Nový hřbitov byl založen po roce 1878, náhrobky jsou jen na malé části hřbitova.

Kostel sv. Gotharda a kostnice Žehuň

Barokní kostnice byla postavena v letech 1765 – 1766. V interiéru se nachází stěny z lidských kostí vysoké 2,5 m a silné 60 cm, které jsou zpevněny dřevěnou konstrukcí. Kostnice stojí v jihozápadním rohu zrušeného hřbitova u kostela sv. Gotharda.

Hadí stezka na Svatobor

Nová turistická stezka se věnuje především místním rostlinám a živočichům. Zhruba 3 km dlouhá cesta vede z Gerlovy Hutě na vrchol Pancíře a hotova bude do května 2018.

Virtuální realita Turnov

Navštivte jedinou virtuální realitu v Českém ráji, zábava pro malé i velké hráče.

Přírodní památka Loreta na Šumavě

Jedná se o bývalou štolu, ve které se těžil vápenec podpovrchovým způsobem. Štola byla vyražena v roce 1889, v roce 1910 byla těžba ukončena. Podzemní chodby vedou ve třech patrech nad sebou, jejich celková délka je kolem 1100 metrů.

Farmářská stezka u Sušice

Cyklostezka vede územím přírodního parku Kochánov. Na trase je 7 informačních tabulí, délka trasy je 20 km. Výchozím bodem jsou Petrovice u Sušice. Pomocníkem při putování krajinou vám bude venkovní informační systém s logem Farmářské stezky.

Naučná ptačí stezka v Běšinách

Hlavním tématem stezky je ptactvo, které se v lokalitě kolem Drnového potoka hojně vyskytuje. Součástí stezky jsou 4 informační tabule, pozorovatelna a 10 ptačích budek vhodných pro hnízdění.

Naučná stezka Po stopách zajíce

Naučná stezka v délce 4 km je určena dětem a vede z vrcholu Špičák přes Rozvodí k Čertovu jezeru a zpět k lanovce. Celkem 10 stanovišť s kvízem zahrnujícím zdejší rostliny, stromy, živočichy a jiné zajímavosti.

Naučná stezka Tetřeví stezka

Naučná stezka v délce 5,6 km seznamuje s životem, výskytem a historií tetřeva na Železnorudsku, který je u nás celoročně chráněn. Stezka má 5 zastavení, které vás seznámí s tetřevem a jeho životem v místních lesích - v České republice se v životaschopné populaci vyskytuje jen na Šumavě.

Naučná stezka Sklářská stezka

Cesta po pozůstatcích sklářských provozů a postupně mizejících stopách sklářství na Železnorudsku. Stezka je dlouhá 36 km a je na ní celkem 16 zastavení. Po celé délce je stezka vyznačena sklářem ve žlutém čtverci.

Naučná stezka Utajená obrana železné opony

Stezka je rozdělena do dvou samostatných okruhů - Belveder a Debrník. Trasa Belveder vede volným terénem, je vhodná pouze pro pěší a má délku 1,5 km. Trasa Debrnik je vhodná také pro cyklisty a její délka je 4,5 km.

Přírodní rezervace Prameniště na Šumavě

Prameniště je přírodní rezervací v Pancířském hřbetu na Šumavě. Důvodem ochrany je zachování systému pramenišť a rašelinišť kolem říčky Křemelná se všemi jejich součástmi, včetně rostlinných a živočišných společenstev.

Kostel sv. Vojtěcha v Ústí nad Labem

Kostel svatého Vojtěcha je dominantou města a významným zástupcem barokní architektury na severu Čech.

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem

Divadlo bylo postaveno v letech 1908-1909 podle projektu vídeňského architekta Alexandra Grafa v novobarokním stylu s kapacitou 878 návštěvníků. Slavnostního otevření se dočkalo 21. září 1909.