Kudy z nudy v obci Holoubkov

Zobrazit všechny články o obci Holoubkov

Pinkasova synagoga v Praze - památník obětí holocaustu

Gotická Pinkasova synagoga v centru Josefova je věnována památce obětí holocaustu z řad českých a moravských Židů, jejichž jména připomínají nápisy pokrývající zdi hlavní lodi synagogy a přilehlých prostor.

Ski areál Bílá - dětský lyžařský park a profesionální výuka lyžování

Dětský lyžařský park ve Ski areálu Bílá je nejmodernější a nejvybavenější výukové hřiště na Moravě a jedno ze dvou nejlepších v celé ČR, situovaný na jižní straně areálu, kde sluníčko "nikdy nezachází". K dispozici máme super technologie zaručující komfort a bezpečnost při lyžování a snowboardingu.

Na běžkách Drahanskou vrchovinou

Tento geomorfologický celek na severovýchod od Brna je spíše spojován s jeskyněmi Moravského krasu než s běháním na lyžích. Podmínky pro běžkaření jsou tu však během příznivé zimy výborné. Dokladem toho je řada okruhů v nejvyšší části vrchoviny kolem vrchu Skalky (735 m.n.m.).

Po stopách Petra Bezruče na Lysou horu

Lysá hora je symbolem Moravskoslezských Beskyd a tradičním turistickým cílem. Na její vrchol vystupoval i básník Petr Bezruč. Vydejte se tedy po jeho stopách, hora láká v každém ročním období.

Běžkařské trasy Rejvíz

Udržované běžkařské trasy na Rejvízu v nadmořské výšce cca 800 m nabízejí dobré sněhové podmínky, jedinečnou neporušenou přírodu i dostatek příležitostí k občerstvení.

Stezka horských nosičů na vrchol Sněžky

Vyzkoušejte si výstup na Sněžku netradičním a při tom unikátním způsobem po cestě, kudy chodili horští nosiči. V hospůdce Horských nosičů ve Velké Úpě vám k tomu půjčí i dřevěné krosny s nákladem.

Na kole okolo Bor(ůvk)ovan

Poznejte malebné okolí Borovan s borůvkovými lesy, rybníky, vyhlídkami na Slepičí a Novohradské hory při cyklistickém výletu, který zvládnou i děti. Cestou vás čekají občerstvovací zastávky nebo návštěva místních atraktivit, kde získáte razítko a na konci výletu i borůvkovou odměnu.

Po stopách dávných židovských obyvatel Spáleného Poříčí

První židovské rodiny byly povolány vrchností do městečka zřejmě již před rokem 1623, jiné prameny hovoří o tom, že se zde Židé usadili až po třicetileté válce na konci 17. století. Byli povoláni vrchností, aby pozvedli místní ekonomiku.

Čajovna U Mořského koníka v Rakovníku

Malá útulná čajovna s chvílí pro soukromí, kvalitním čajem a galerií. . Ochutnáte také dobroty vegetariánské, veganské či klasické kuchyně, jako je kus-kus, baklava s chalvou, slané toasty nebo sladké tortilly. Možno vystavit svoje díla na odiv či využít prostor pro koncerty komornějšího charakteru.

Jarmilina skála u Máchova jezera

Na severním břehu Máchova jezera, přímo na hlavní pláži ve Starých Splavech je Jarmilina skála. Nazval ji tak v roce 1910 František Vaina z Nové Paky. Stalo se tak u příležitosti stého výročí básníkovy smrti a prvního vydání Máje.

Památník národního písemnictví v Rajhradě

Památník nabízí stálou expozici zahrnující nejvýznačnější osobnosti literatury na Moravě od 9. do 20. století, temporární výstavy a prohlídku interiéru restaurované historické benediktinské knihovny s osmnácti tisíci knihami. Celkem čítá fond knihovny na 65 000 svazků.

Rudolfinum - budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Babiččino údolí v Ratibořicích - na skok do románu Boženy Němcové

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Právě sem umístila Božena Němcová děj svého románu Babička. Tady někde chodily skutečné předobrazy babičky, vévodkyně Zaháňské, Barunky a jejích sourozenců, psů Sultána a Tyrla i bláznivé Viktorky.

Protržená přehrada v Jizerských horách

Přehrada na řece Bílé Desné leží u obce Desná, v nadmořské výšce 806 m.n. Její stavba byla dokončena v roce 1915, ale hned v září následujícího roku došlo k jejímu protržení.

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Městská knihovna na Mariánském náměstí byla postavena v letech 1925-1928 podle projektu architekta Františka Roitha, žáka profesora vídeňské akademie Otto Wagnera. Budova byla koncipována jako kulturní instituce s širokými možnostmi svého využití včetně výstavních, přednáškových a koncertních sálů.