Kudy z nudy ve městě Holešov

Zobrazit všechny články o městě Holešov

Hurá za vláčkem

Na trase pěšího výletu Českomoravským pomezím poznáte renesanční zámek a další krásy historického města Moravská Třebová i okolní přírodu a technické památky. Kromě procházky systémem Hřebečských důlních stezek s rozhlednou a vyhlídkovými plošinami se svezete také vláčkem na úzkokolejce v Mladějově.

Vzhůru na rozhlednu

K rozhledně Terezka u Proseče i do přírodní rezervace Toulovcovy maštale tvořené pískovcovými skalami, roklemi a soutěskami mnoha nevšedních tvarů vás zavede jeden z pěších výletů po turisticky atraktivních místech Českomoravského pomezí.

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Na Lucký vrch a k Lukásově lípě

Trasa celodenního pěšího výletu turistickou oblastí Českomoravské pomezí vede z Poličky až na Lucký vrch, ze kterého se vám otevře nádherný výhled na Žďárské vrchy řazené mezi nejzachovalejší přírodní území u nás. Poté zamíříte do Telecího k pověstmi opředené Lukásově lípě.

Na Kozlovský kopec

Celodenní pěší výlet Českomoravským pomezím vás z historického města Litomyšle zavede až na Kozlovský kopec, kde můžete navštívit chalupu rodiny Vejrychovy, jejíž štít zdobí malby Maxe Švabinského, nebo vystoupat na rozhlednu poskytující nádherný výhled do okolní krajiny.

Na kole nejdelšími obcemi Hřebečska

Cyklovýlet pro celou rodinu vás provede malebnou krajinou Českomoravského pomezí. Obce zde byly zakládány podél vodních toků a nacházely se proto povětšinou v táhlých údolích, kde jednotlivé statky byly stavěny daleko od sebe. Vsi se proto natáhly do neuvěřitelné délky.

Na kole krajem biskupských rybníků

Už od 16. století bylo na území dnešní turistické oblasti Českomoravské pomezí zakládáno mnoho rybníků. Olomoučtí i litomyšlští biskupové se tak snažili povznést hospodářství v tomto regionu. Během výletu si ale neprohlédnete pouze několik rybníků, trasa vás zavede třeba i k rozhledně na Kozlově.

Na kole krajinou slovanských hradišť i za vláčkem

Během cyklovýletu Českomoravským pomezím projedeme půvabnou krajinou v okolí Mladějova. Uvidíme stopy středověkého osídlení v podobě Mladějovského hradiska i důlní činnosti, kterou připomíná mladějovská úzkokolejka. Historii oblasti připomíná i zachovalá lidová architektura v mnoha obcích na trase.

Zámek Bor u Tachova

Původně středověkému vodnímu hradu pánů ze Švamberka dala určující podobu rozsáhlá romantická přestavba na pseudogotický zámek. Zámek se nachází v údolí Lužního potoka 14 km od Tachova.

Crazygolf Eden Beroun

Crazygolf je spojení minigolfu a zábavného parku. Je zábavou pro malé i velké a je ideálním místem pro trávení rodinných výletů.

Zámek Nečtiny

Novogotický zámek je perlou obce Nečtiny na Plzeňsku. Romantický zámek se stylovými novogotickými věžemi na nároží a vysokými trojúhelníkovými štíty s cimbuřím obklopuje park s velkým rybníkem. Dnes budova slouží jako ubytovací zařízení a sídlo Západočeské univerzity.

Zřícenina hradu Nečtiny - Nečtinský Špičák

Zaniklý hrad na vrcholu Nečtinského Špičáku v nadmořské výšce 611 metrů. Dostanete se sem po modré turistické značce z obce Nečtiny.

Naučná stezka Koukolová hora

Koukolova hora je 471 m vysoký kopec u vsi Slavíky poblíž Tmaně v okrese Beroun. Vyskytuje se zde řada chráněných rostlin (bělozářka liliovitá, lilie zlatohlávek, okrotice bílá). Na vrcholu stojí výklenková kaple svatého Blažeje, obnovená v roce 2010.

Pstruhový ráj - sportovní rybolov

Nabízíme vám novou ideální možnost jak strávit svůj volný čas s rodinou nebo přáteli nejen na rybách. Naše firma disponuje sedmi krásnými rybníky, nacházející se na Českomoravské vysočině, Kutnohorsku a Podblanicku, v čisté, člověkem a průmyslem nezatížení krajině.

Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky

Muzeum se nachází v soukromých prostorách obce Pořežany u Týna nad Vltavou. V muzeu jsou ke zhlédnutí nákladní a osobní automobily, koňské kočáry, bryčky, sáně, motocykly, jízdní kola, stará zemědělská technika, nářadí, selská jizba, modely vláčků, automobilů a letadel.