Kudy z nudy ve městě Hanušovice
Zobrazit všechny články o městě Hanušovice
Vybaveni helmou a světlem, máte možnost se podívat do horizontální říční chodby, dlouhé necelých 100 metrů. Jeskyně nedaleko Holštejna byla objevena pracovníky kamenolomu Velká Dohoda po odstřelu v roce 1953, prozkoumána, zaměřena a dalším odstřelem znepřístupněna na dalších téměř padesát let.
Ve westernovém areálu v Janovicích u Rýmařova si můžete prohlédnout unikátní Muzeum bičů. Uvidíte zde exponáty z celého světa a z nejrůznějších materiálů. Jsou tu biče biče americké, australské, japonské, maďarské, slovenské, české i kozácké.
V Botanické zahradě hlavního města Prahy je unikátní stezka, kterou tvoří téměř osmdesát vzácných rostlin a dřevin, které od roku 2009 v zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysazují významní představitelé českého, ale také zahraničního kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.
Společná vstupenka muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina umožňuje opakovaně zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je navíc přenosná.
Nejobsáhlejší terarijní expozici v České republice, najdete v Modré, kde ke více než stovka exotických zvířat. Na vlastní oči uvidíte obrovskou Anakondu, největší Krajty, nádherné pestré Hroznýše, dospělého Kajmana, zástupce nejjedovatějších hadů naší planety, nádherné ještěry a želvy nebo pavouky.
Staňte se součástí moderního uměleckého díla a vychutnejte si jižní Moravu v její plné kráse.
Nově otevřené muzeum panenek vám představí všechny skvosty, bez nichž si malé děti neumí život ani představit.
Přijďte se podívat do zatopeného kamenolomu, který dnes slouží ke koupání a potápění. Voda je nádherně čistá, pláže jsou travnaté i písčité. V areálu je možnost občerstvení. Nejen děti budou nadšené z pozorovací podvodní kabiny, odkud mohou pozorovat život ve vodě.
Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.
Tam, kde se dříve těžil kámen na štěrk je dnes oblíbené koupací místo nejen místních obyvatel. Lom u obce Mašovice na Znojemsku přitahuje milovníky přírodního koupání svou průzračnou vodou, která příjemně osvěží.
Přírodní památka Kurovický lom se nachází 1,5 km jižně od obce Kurovice, západně od vrchu Křemenná (315 m n. M.), na pomezí Hornomoravského úvalu a Hostýnských vrchů. Za horkých letních dnů si zde užijete nádherné koupání.
Otestujte svůj důvtip a logické myšlení v spleti našich úkolů a pokuste se dát šach mat jednomu z největších géniů své doby.
Arniková, orchidejová, hořcová a smilková – to jsou názvy čtyř farmářských stezek vedoucích po krkonošských loukách. Jmenují se podle význačných lučních druhů, které cestou můžete vidět. Na místních farmách si také můžete zakoupit výrobky na tamních loukách vyprodukované.
Procházku lesem u Trhové Kamenice vám zpříjemní venkovní tělocvična. Lesy ČR zde vybudovaly kombinovanou sestavu, řetězový most, ručkovadlo, hrazdy a otočku z kulánů. Nedaleko tělocvičny se můžete projít po zajímavé Stezka mladého lesníka.
Dětské hřiště Krakonošův palouček se nachází v těsné blízkosti panoramatické restaurace Na Pláni, je ideální místem pro návštěvníky hor s dětmi.