Kudy z nudy v obci Dolní Morava

Zobrazit všechny články o obci Dolní Morava

Park Folimanka u Nuselského mostu

Park Folimanka se nachází v místě bývalé usedlosti a vinic na pomezí dnešních městských částí Praha 2 a 4. Svůj název dostal po již neexistující usedlosti a vinici, jejíž první majitel se jmenoval Jakub Foliman (Forman).

Zámek Sobotín u Šumperka

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty. Součástí resortu je vlastní zámecký pivovar, wellness centrum s relaxačním spa a saunovým světem, fitness, venkovní bazén a tenisové kurty, lanové centrum, adventure golf, minizoo a mnoho dalšího.

Stará poštovna ze Sněžky pod Javorovou skálou

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Javorová skála nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Hrádek Letná s rozhlednou v Teplicích

Rozhledna vypadající jako hrádek z nějaké pohádky stojí v Letenském parku, nedaleko Zámeckého parku, téměř v srdci města. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů, odkud se nabízí výhled na celé Teplice, Krušné hory a České středohoří.

Expozice hornictví a sklářství v Dubňanech

Stálou expozici o historii hornictví a sklářství v Dubňanech a na Hodonínsku si můžete prohlédnout v Kulturním a informačním centru města Dubňany. Součástí expozic je i Slovácká jizba, která vznikla z iniciativy místních folklórních nadšenců.

Apartmán v Zahradní v Prachaticích

Ubytování v rodinném domku s prostornou zahradou v centru města s klidným a nerušeným prostředím soukromí rodinného bydlení.

Czech Photo Centre v Nových Butovicích

V galerii Czech Photo Centra v pražských Nových Butovicích se návštěvníci setkají s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Ve venkovní galerii je zde vybudován i variabilní prostor pro návštěvníky s možností interaktivní zábavy.

Tvrz Býšov

Hospodářský komplex dvora a tvrze Býšov leží 7 km jižně od Týna nad Vltavou v ochranném pásmu elektrárny Temelín. Tvrz stojí na vyvýšeném prostranství, velmi dobře chráněném od okolí.

Muzeum energetiky v jižních Čechách

Expozice představuje osmdesátiletou historii energetiky v jižních Čechách a zavede návštěvníky do první poloviny minulého století, do doby převratných změn. Specializované oborové muzeum, které rozhodně stojí za to navštívit.

Odpočívadlo U Hříbku nad Zlatými Horami

Vydáte-li se po silnici z Rejvízu u Jeseníku směrem k hranicím s Polskem a k městu Zlaté hory, potkáte u odbočky na Ondřejovice v ostré zatáčce nenápadné odpočívadlo. Místo, odkud je možné pohlédnout směrem na Horní Údolí, poskytuje pěkný výhled a zajímavou historii.

Ledeburská zahrada pod Pražským hradem

Ledeburská zahrada je součástí komplexu Palácových zahrad na jižním svahu Pražského hradu. Jedná se o barokní zahradu italského typu, která prošla za dobu své existence řadou oprav a úprav. Výstavba zahrady započala přibližně v roce 1710 a nahradila starší, renesanční zahradu.

Knihovna Strahovského kláštera - druhá nejstarší církevní knihovna v Čechách

Knihovna kláštera premonstrátů na Strahově je jednou z nejcennějších a nejlépe zachovaných historických knihoven, sbírky čítají téměř na 300 000 svazků. Dělí se na dva sály – klasicistní filosofický a barokní teologický.

Stálá expozice hudebních nástrojů v Ostružné

Expozice se nachází v areálu Skiland v Ostružné. Obsahuje více než 700 ks hudebních nástrojů z celého světa. Expozicí vás provede audionahrávka nebo lze objednat zážitkovou prohlídku s průvodcem.

Kino Světozor v Praze

Kino Světozor, které bylo vystavěno roku 1918, se nachází pod stejnojmennou pražskou pasáží. Několik let po první projekci bylo kino přestavěno na kabaret, ale k původní funkci se vrátilo v roce 1957. Od roku 2004 se Světozor stal artovým premiérovým kinem.

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.