Kudy z nudy v obci Choltice
Zobrazit všechny články o obci Choltice
Přívoz mezi Neštěmicemi a Svádovem jezdí z neštěmické ulice Veslařská do Labské ulice ve Svádově. Na řece zajišťuje dopravu kanadský katamarán. Délka trasy je pouhých 126 metrů, místním, turistům i cyklistům však zkracuje cestu po silnici v délce 8,6 kilometru.
Linková lodní doprava lodí Marie je v provozu od června do září na trase Ústí nad Labem - Vaňov, Camp Brná, Dolní Zálezly, Církvice, Libochovany, Velké Žernoseky, Píšťany a zpět. Sebou si můžete vzít kolo a projet se na zpáteční cestě okolo řeky.
Přívoz přepravuje turisty a cyklisty na po řece Labi. Kapacita je 10 osob a loď je i přizpůsobena po převoz zdravotně postižených osob na invalidních vozících. Přívoz je v provozu o víkendech s hodinovým intervalem.
Přívoz spojuje město Lovosice s obcí Píšťany. Lze jej využít jako přepravu k Píšťanskému jezeru (zaplavené pískovny). Přívozní loď nese jméno Tramín a má kapacitu 12 lidí. Provoz je zajišťován denně v letní sezoně, od května do září v době od 8:00 do 20:00 hodin.
Provoz přívozu z Malých do Velkých Žernosek začíná zpravidla v dubnu a končí v listopadu. Přívoz jezdí vždy po půl hodině poslední jízdase koná 30 minut před koncem pracovní doby z Malých Žernosek.
Oblíbený přívoz přes Labe mezi obcemi Nučničky – Nučnice jezdí v letní sezoně v půlhodinových intervalech. Po dohodě s převozníkem mohou zájemci absolvovat až pětadvacetiminutovou projížďku po řece.
Praktický, atraktivní, ekologický a jeden z mála bezmotorových na Vltavě – to je osobní přívoz ve Vraném nad Vltavou. Na svém místě stojí již několik staletí a stále slouží všem, kdo se potřebují dostat z Vraného na druhý břeh, k výzkumnému ústavu lesnickému na okraji zbraslavské osady Strnady.
Nově vznikajíco kulturní centrum Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Od léta 2016 se Pragovka, ukrývající přes 40 uměleckých ateliérů, otevírá světu.
V lese mezi Slavonicemi a Starým Městem pod Landštejnem byly objeveny a odkryty zbytky středověké vesnice Pfaffenschlag, které jsou volně přístupné po červené značce ze Slavonic nebo 200 metrů dlouhou cestou ze silnice Slavonice – Stálkov.
Rozhlednu, která záměrně připomínáí těžební naftovou věž, odkazující do nedávnou minulost kraje, můžete navštívit nedaleko Nového Poddvorova na Hodonínsku.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Budišově nad Budišovkou byl postaven v letech 1745 - 1755. Zásluhu na tom má kardinál Ferdinand Julius, hrabě Troyer, který poskytl finance a stal se patronem stavby.
V muzeu je možné zhlédnout unikátní dokumenty, fotografie a předměty ze spisovatelova života včetně jeho psacího stroje, rybářských prutů či medvídka z dětství, a zároveň se seznámit s historií města Buštěhradu i rodiny Rottů.
Muzeum tajných spolků se nachází na loketském náměstí. Schraňuje artefakty týkající se tajných spolků, zejména svobodných zednářů, ale i některých dalších. Prohlédnete si zde základní dokumenty, certifikáty, diplomy, uniformy nebo obřadní oděvy zednářských spolků.
V areálu františkánského kláštera na stejnojmenném chebském náměstí najdete krásné odpočinkové zákoutí, a to v rajské zahradě ve vnitřním traktu křížové chodby. Rajský dvůr se sice nachází v centru města, přesto je tam úplný klid. Když nikdo z návštěvníků nemluví, panuje zde téměř absolutní ticho.
Slyšeli jste už někdy o tajemném patronu hor Stamichmanovi? Jedná se o horského ducha okolí Kralického Sněžníku, který obývá zdejší kopce. Jeho chýše je dobře ukrytá v hlubokých lesích, ale vy můžete díky nové stezce navštívit model jeho obydlí v životní velikosti!