Kudy z nudy v obci Česká Ves
Zobrazit všechny články o obci Česká Ves
Pivovar Bon vznikl v roce 2003 v obci Zašová u Valašského Meziříčí v bývalém farním statku. Důvodem pro stanovení této lokality minipivovaru Bon byly čtyři staré studny, které vynikaly svou vydatností a vynikajicím složením vody pro výrobu přírodního piva.
Kostel sv. Víta připomíná více než 700letou existenci městysu Zahrádka u Ledče nad Sázavou, který musel v roce 1976 ustoupit budování přehradní nádrže na řece Želivce, která nyní zásobuje pitnou vodou Prahu a část středočeského kraje.
Arboretum Žampach je součástí zámeckých parků na Žampachu, které jsou státem chráněnou kulturní památkou. Nachází se nedaleko města Letohrad ve vsi Žampach a je součástí Domova pod Hradem. Veřejnosti je však celoročně volně přístupné.
Monumentální torzo čtyřboké patrové barokní kaple sv. Jana Nepomuckého se nachází v lese, nedaleko obce Loreta jižně od Klatov. Ve zchátralém objektu objevíte zvláštní dílo - netypickou podlahu, která je zvlněná jako vodní hladina, do níž spadla obří kapka vody.
Rozhlednu na Medvědí hoře najdete u horní stanice lanovky v areálu Kouty nad Desnou. Všem milovníkům dalekých rozhledů je volně přístupná, uzavírá se pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek.
Osmnáctijamkové hřiště Čertovo břemeno leží ve středu Přírodního parku Jistebnická vrchovina v průměrné výšce 640 m. Čertovo břemeno je název nedalekého skalního útvaru, k němuž se váže stará pověst. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz.
Památník obětem železné opony stojí asi kilometr od bývalé celnice na cestě, která za totality ležela za ostnatými dráty a sloužila výhradně pohraničníkům. Právě u Mikulova se odehrál bezpočet pokusů o útěk z totalitního Československa.
The Chamber je místnost opředená tajemstvím, která otestuje váš úsudek, logické myšlení a týmovou práci! Užijte si 60 minut skvělé zábavy a napětí s přáteli, kolegy či rodinou a navštivte unikátní adventuru v reálném světě! Vaším úkolem je dostat se do 60 minut ven a odhalit tajemství The Chamber...
Svatováclavský minipivovar v Olomouci vám nabízí 7 druhů vyráběného kvasnicového piva bez pasterizace a filtrace, domácí kuchyni, polední menu, tvarůžkové a pivní speciality, šťavnaté steaky, espresso illy nebo vína z vinařství Zaječí.
Svatokopecké pivo, jak již vyplývá z názvu, se vaří v pivovaru na Svatém Kopečku, což je místní část Olomouce. Pivovar vznikl v červnu 2009, kdy byla uvařena první domácí "hrncová" várka, ale komerčním pivovarem, třetím v Olomouci, se stal až 3.1.2012.
Pivovar Faltus se nachází na Moravské ulici, nedaleko Starého náměstí v České Třebové. Pivovar navazuje na tradici vaření piva v České Třebové, která v roce 2012 oslavila 140 let.
V březnu 2013 byl v Dolních Ředicích založen pivovar Mordýř. Vaří se zde tradičním řemeslným způsobem z českých surovin, ale svátečně lze ochutnat i pivo např. Ze zahraničních chmelů. Ohlasy na tuto pestrost jsou velmi pozitivní a tak sem nachází cestu i lidé, kteří standardní pivo nepijí.
V roce 2002 založil v Hradci Králové odborník na minipivovary Milan Rambousek svůj vlastní minipivovar. Nachází se v centru města v nejužším bodě mezi Velkým a Malým náměstím. Produkce piva se odehrává v jediné místnosti o rozloze necelých 14 metrů čtverečních.
V rodinném pivovaru Hendrych ve Vrchlabí se vyrábí pivo plzeňského typu, spodně kvašené, nepasterované, nefiltrované a jsou v něm zachované veškeré látky, které má správné pivo mít. Vaříme se klasickým dvourmutovým způsobem a ochutnat tu můžete čtyři piva Hendrych: H8, H11, H13, H16 Ale.
Pivovárek s venkovním posezením leží v malebném prostředí liberecké části Krásná Studánka na cyklistické trase vedoucí do Frýdlantského výběžku. Ochutnáte zde pivo Studánecký Antal 10°, Gallasův ležák 12° nebo Studánecký Flik 11°.