Kudy z nudy v obci Bukov
Zobrazit všechny články o obci Bukov
Volnočasový areál byl vybudován v místech bývalého koupaliště. Areál je v provozu celoročně, v létě je k dispozici ke koupání přírodní vodní nádrž. V areálu se nachází 1 km dlouhá in-line dráha, dětská hřiště a sportoviště.
Synagoga v Miroslavi bývalá židovská modlitebna, dnes slouží jako dům kultury.
Kostel Českobratrské církve evangelické – jeden ze dvou miroslavských chrámů – není v pravém slova smyslu dominantou obce přesto, že v rámci města má nezastupitelné postavení.
Externí expozice Městského muzea Rýmařov s názvem Dějiny textilnictví na Rýmařovsku sídlí v areálu firmy Hedva v Rýmařově. Expozice mapuje dějiny textilnictví na Rýmařovsku, vývoj textilní výroby na Rýmařovsku od středověku až po současnost.
Leží na hřebenu Vysoké hole ve výšce 1311 metrů, vyvěrá zde pramen Stříbrného potoka. Je tu postavený zastřešený kamenný útulek pro turisty a lyžaře za nepohody při cestě ze Skřítku na Praděd.
Původně románská rotunda stojí na jihovýchodní straně kostela sv. Jiljí.
Kostel byl postavený v letech 1804–1805 na místě dřevěného kostelíka z roku 1788.
Dominantou vytvářející charakteristické panorama města, je farní kostel sv. Jiljí, trojlodní chrám s presbytářem.
Kostel byl zbudovaný v letech 1722–29 z podnětu louckého kláštera.
Nejdecká křížová cesta je romantickým místem skrytém v přilehlém lese Křížového vrchu. Byla vybudována v letech 1851 - 1858 a neměla a dosud nemá široko daleko sobě rovné pro svou délku 1,5 km a nádhernou polohu přímo nad centrem města.
Pozůstatky hradeb leží na pozemku fary západně od kostela sv. Jiljí, součástí jsou části hradební zdi, okrouhlá bašta a městský brána "pod farou".
Pararulová vrása je vzácný geologický útvar, který je vidět na skalním ostrohu, na němž se vypíná budova fary.
Vyhlídka je pojmenovaná po prvním představiteli města Nejdku po osvobození po konci II. Světové války v roce 1945.
Rozhlednu najdete na jižním nezalesněném svahu Moravského kopce v nadmořské výšce 782 m n. M. Rozhledna je 20 m vysoká a jako předloha pro návrh vyhlídkové věže byl vybrán model již neexistující rozhledny, která do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku.
Muzeum je umístěno v bývalé zemědělské budově v Bělé pod Pradědem. Expozice skanzenu zahrnuje především historické zemědělské stroje a nástroje, ale i předměty, běžně používané v domácnostech a hospodářstvích horského venkova Jeseníků, zejména 19. a 20. století.