Kudy z nudy ve městě Budyně nad Ohří
Zobrazit všechny články o městě Budyně nad Ohří
Okolí městečka Přebuz vyniká nedotčenou přírodou a je pravým rájem těch, kteří v běžkování hledají nejen příjemnou fyzickou aktivitu, ale i ticho hlubokého lesa či otevřené horské pláně v ústraní davů, šněrujících známější hřebenové trasy.
Pojďte se projet pohádkovou krajinou! V okolí Perninku budete projíždět okouzlující přírodou, navštívíte krásná místa a vychutnáte si klid a romantiku zasněžených lesů a plání. V samotném městečku můžete vyzkoušet běžkařský osvětlený okruh i kolečko pro běžkaře s psími kamarády.
Nové muzeum milevských maškar v budově bývalé spořitelny.
Sekce MI6 britské tajné služby svolává všechny své agenty 00 pro jeden z nejdůležitějších úkolů své historie.
Původně renesanční Královská zahrada z roku 1534 se stala jedním z mála klidných míst v centru Prahy. Zahradu na místě původních středověkých vinic založil Ferdinand I. Habsburský. Nachází se nedaleko letohrádku královny Anny.
V prostorech bechyňských Libušiných lázní byla na počátku roku 2017 otevřena nová galerie, která nese název Galerie Záliv. Výstavní prostory mají přibližně 80 m2 a ročně by zde k vidění mělo být až šest výstav.
Výroba piva pod taktovkou společnosti Jarošovský pivovar a.s. Se do Jarošova u Uherského Hradiště vrátila v roce 2015. Pivo pivovar vyrábí prostřednictvím moderní nerezové technologie za použití typických klasických výrobních postupů českého piva, které má doma i ve světě velkou oblibu.
Jeskynní systém loupežnické jeskyně patří k jeskyním rozsedlinovým, vzniklým odsedáváním skalních bloků. Jedná se o největší pseudokrasovou jeskyni v pískovcích labského kaňonu. V zimě se z podzemí kouří a okolí nikdy nezamrzá.
V lázních Jeseník najdou děti od června 2017 originální přírodní hřiště. Herní prostor citlivě využívá a rozvíjí přirozené lesní prostředí lázeňského vrchu. Děti zde čekají interaktivní herní a vzdělávací prvky. Průvodcem je zde víla Ozdrava, která symbolizuje zdravý a tvořivý život.
V obci, kde kostel nikdy nebyl, vyrostla během dvou let velice moderní stavba, která bude sloužit především náboženským účelům, ale své místo zde najde i kulturní život a komunitní centrum. Výstavba kostela měla rozpočet 20 milionů korun a více jak polovinu zaplatil místní mecenáš ze svého.
Kamenný kostel byl vystavěn na místě původního dřevěného kostelíka, jež byl zasvěcen Janu Husovi. Stavba byla dokončena roku 1711 a téměř o století později byla přistavěna věž. V této podobě je kostel zmiňován i ve verších K. V. Raise.
První zmínka o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku pochází již z roku 1418. Jednalo se o gotickou stavbu, která byla po požáru roku 1457 znovu obnovena a rozšířena. Současná podoba kostela pochází z let 1882 – 1883, kdy došlo k přestavbě především z důvodu nedostačující kapacity.
Ekofarma Javorník ve Štítné nad Vláří na Zlínsku získala v roce 2016 titul Nejlepší sedlák roku. Vznikla v roce 1996 a dnes nemá mezi ekozemědělci v naší zemi obdobu. Jako jediná v celé republice nabízí v bio kvalitě i hermelín.
Stylová kavárna v areálu Arcidiecézního muzea v Olomouci se nachází se v sousedství katedrály sv. Václava a láká na svůj netradiční interiér. Výstavy jsou připraveny jak v galerii kavárny, tak v přilehlém muzeu umění.
12 profesionálních bowlingových drah na Praze 7.