Kudy z nudy v obci Břestek
Zobrazit všechny články o obci Břestek
Soukromá sbírka pana Miroslava Navrátila na hanáckém gruntu v Tovačově ukazuje, jak se dříve žilo obyčejným lidem na Hané.
Naučná stezka Masarykova lípa v Němčicích nad Hanou je vytvořena u příležitosti 100. výročí vzniku Československa.
Vilu v ulici Nad Kazankou v Troji si na začátku třicátých let dvacátého století postavil významný pražský stavitel Eduard Viktora. Již několik desítek let slouží jako residence brazilského velvyslance.
Oranžerie z roku 1866 se nachází ve Smetanových sadech v areálu Výstaviště Flora v Olomouci. Po rozsáhlé rekonstrukci slouží kulturním a společenským účelům.
Zásluhou sběratele a kosteleckého patriota Jana Nováka vzniklo, v bývalé Vondráčkově továrně na keramiku v Kostelci nad Černými lesy, muzeum.
Zábavní vědecký park Vida! Science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Projekt Brněnské architektonické stezky vznikl ve spolupráci statutárního města Brna a Domu umění města Brna. Pomocí volně přístupné internetové databáze, tištěné mapy a publikace zprostředkuje všem zájemcům o architekturu podrobné informace o brněnských stavbách, které vznikly v letech 1918-1945.
Pomocná synagoga v Plzni stála ve Smetanových sadech. V roce 2002 zde byl zřízen pomník obětem holokaustu s názvem Zahrada vzpomínek.
Nejvyšší bod Úsovské pahorkatiny (600 m n. M.), zván též Moravský Blaník, podle pověsti o spících rytířích, se nachází u Úsova nedaleko Mohelnice, 30 kilometrů severovýchodním směrem od Olomouce.
Kostel v obci nedaleko Týna nad Vltavou vyrostl až kolem roku 1800 a má znaky rokoka.
Dvě části Písku spojuje nová lávka pro pěší a cyklisty navržená architektem Josefem Pleskotem. Lidé se po ní dostanou z Václavského předměstí přes Otavu do Hradiště.
Pivovar při klášteře Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova vznikl již ve středověku a zanikl v roce 1942. V současné době se pracuje na obnovení tradice.
Přesně 28. září 2018 se v CHKO Brdy otevřela nová naučná stezka, která vás zavede z Obecnice na vrch Klobouček.
Husův sbor ve Vršovicích je jedním z prvních objektů v Praze, který byl vybudován za použití metody předpjatého betonu.
Historická budova sokolovny, původní lázeňský dům, se od listopadu 2018 promění v česko-polské centrum lázeňství. Trvalá výstava přiblíží historii lázeňského regionu a představí dobové artefakty.