Kudy z nudy v obci Borkovice

Zobrazit všechny články o obci Borkovice

Multifunkční rekreační park U Čeňku v Praze

Park se nachází mezi Černým Mostem, Horními Počernicemi, Dolními Počernicemi, Hostavicemi a Kyjemi. Svou rozlohou téměř 100 hektarů může konkurovat i Stromovce. Předpokládaný termín dokončení parku včetně hřišť je v dubnu 2018.

Umělecký mlýn Liběchov

Starý pětipodlažní mlýn prochází rekonstrukcí, v plánu je zde muzeum a prostor pro kulturní akce. Součástí areálu je velká mlýnice, obytná budova a dvě hospodářské stavení.

Náměstí Pavla Tigrida v Semilech

V části Semil zvané Podmoklice vzniklo nové náměstí, které je pojmenované po Pavlu Tigridovi. Slavnostní akt pojmenování nového náměstí se uskutečnil v rámci Dnů Pavla Tigrida v Semilech za účasti rodiny žijící ve Francii.

Pamětní desky významných osobností v Mnichově Hradišti

Na sedm domů, kde žilo a působilo sedm významných osobnosti Mnichova Hradiště, byly umístěny pamětní desky. Netradiční podobu kruhových tabulek z mosazi navrhl architekt města Jakub Chuchlík.

Rumcajsova lavička v Jičíně

V lipové aleji byla Rumcajsovi instalována dřevěná lavička k jeho 50. narozeninám. Lavička byla instalována naproti domku, kde žil dědeček Václava Cafourka, známějšího pod jménem Václav Čtvrtek. Stojí naproti s č.p. 139.

Pramen Světla Matky Boží v Adamově

Před kostelem sv. Barbory v Adamově na Blanensku najdete kohoutek zapuštěný ve zdi. Osvěžíte se zde vodou z pramene, který byl nedaleko fary objeven.

Ruzyňská jízdárna v Praze

V pražských ruzyňských kasárnách, kde za 2. světové války zemřela řada československých odbojářů, můžete navštívit památník. Původní vojenské skladiště se v Praze-Ruzyni přeměnilo na pietní památník.

Dům hudby v Pardubicích

Komunistický palác byl postaven v 80. letech 20. století a v současné době slouží hudbě jako konzervatoř. Město Pardubice má v plánu kompletní rekonstrukci budovy.

Švehlův památník ve Ždánicích

Původně měl připomínat československého politika Antonína Švehlu. Pak ho ale stát zabavil a používal jako pomník padlých.

Kameny zmizelých v Kroměříži

Čtyři kameny zmizelých připomínají osud posledního kroměřížského rabína Joachima Astela a jeho rodiny. Jsou zasazené do chodníku před bývalou židovskou radnicí v Moravcově ulici. Žili v prvním patře někdejší židovské radnice a zahynuli v koncentračním táboře v polské Osvětimi.

Kostel Nalezení sv. Kříže v Liberci

Kostel je nejcennějším libereckým barokním kostelem. Dochoval se zde původní barokní interiér z poloviny 18. století. V zahradě kostela je umístěn krásný morový sloup z dílny slavného sochaře M. B. Brauna, kolem něj je křížová cesta s obrazy J. Führicha - rodáka z nedaleké Chrastavy.

Kostel sv. Jakuba Většího v Čížové

Kostel je nejstarší a vzácná stavební památka pro Čížovou a okolí.

Východočeské divadlo Pardubice

Městské divadlo Pardubice je secesní divadlo, postavené v letech 1907–1909 v Pardubicích. Je největší divadelní scénou ve městě a zároveň domovskou scénou souboru Východočeského divadla Pardubice.

Městské divadlo Kladno

Městské divadlo Kladno je jedním z nejstarších českých činoherních divadel; pokračuje ve stoleté tradici profesionální kladenské scény.

Vily v Tichém údolí v Roztokách u Prahy

Roztokám náleží titul nejstaršího vilového letoviska v okolí Prahy. Majitelé letních vil patřili mezi vyšší střední třídu, byli to především pražští obchodníci a továrníci židovského původu, z nichž velká většina nepřežila holocaust. Město plánuje rekonstrukci vil č.p. 100 a 125.