Kudy z nudy v obci Bolkov

Zobrazit všechny články o obci Bolkov

Slánský Tyršův menhir

Před desítkami let slánský menhir do městského lesoparku nechali přemístit slánští Sokolové z nedalekého Dolína. Umístili na něj medailon věnovaný Miroslavu Tyršovi.

Kaple Panny Marie Karmelské v Sázavě

Katolická kaple v podobě biblické archy s 15 metrů vysokým kovovým křížem bude v Sázavě vysvěcena v létě 2018. Staví ji místní dobrovolníci. Autorkou návrhu kaple je ing. Arch. Šárka Ledvinková.

Menhir Kamenný slouha v Chabrech

Chaberský menhir má své jméno, říká se mu „Kamenný slouha“. Možná i proto, že jeho tvar může někomu připomínat skloněnou mužskou postavu.

Multifunkční sportovní areál v Říčanech

Za školou U Říčanského lesa na rozloze 1,5 ha vzniká sportovní areál. Postupně bude vybudováno fotbalové hřiště s umělou trávou, atletický ovál, venkovní tribuna, pumptrack, skatepark, víceúčelové hřiště, dětské hřiště, workout fitness, parkour a lezecká stěna. Termín dokončení je v červnu 2018.

Menhir Dlouhý kámen v Lounech

Na nádvoří muzea v Lounech se nachází plochý kámen - menhir vysoký 1,7 m o hmotnosti přibližně jedné tuny ze šedorůžové dvojslídové ortoruly staré přes 600 milionu let.

Menhir Zakletý mnich u Drahomyšle

Jeden z největších menhirů v ČR u vsi Drahomyšle, tvořený křemitým pískovcem a slepencem. Vypráví se o něm, že je chráněn záhadnou silou.

Multifunkční rekreační park U Čeňku v Praze

Park se nachází mezi Černým Mostem, Horními Počernicemi, Dolními Počernicemi, Hostavicemi a Kyjemi. Svou rozlohou téměř 100 hektarů může konkurovat i Stromovce. Předpokládaný termín dokončení parku včetně hřišť je v dubnu 2018.

Umělecký mlýn Liběchov

Starý pětipodlažní mlýn prochází rekonstrukcí, v plánu je zde muzeum a prostor pro kulturní akce. Součástí areálu je velká mlýnice, obytná budova a dvě hospodářské stavení.

Náměstí Pavla Tigrida v Semilech

V části Semil zvané Podmoklice vzniklo nové náměstí, které je pojmenované po Pavlu Tigridovi. Slavnostní akt pojmenování nového náměstí se uskutečnil v rámci Dnů Pavla Tigrida v Semilech za účasti rodiny žijící ve Francii.

Pamětní desky významných osobností v Mnichově Hradišti

Na sedm domů, kde žilo a působilo sedm významných osobnosti Mnichova Hradiště, byly umístěny pamětní desky. Netradiční podobu kruhových tabulek z mosazi navrhl architekt města Jakub Chuchlík.

Rumcajsova lavička v Jičíně

V lipové aleji byla Rumcajsovi instalována dřevěná lavička k jeho 50. narozeninám. Lavička byla instalována naproti domku, kde žil dědeček Václava Cafourka, známějšího pod jménem Václav Čtvrtek. Stojí naproti s č.p. 139.

Pramen Světla Matky Boží v Adamově

Před kostelem sv. Barbory v Adamově na Blanensku najdete kohoutek zapuštěný ve zdi. Osvěžíte se zde vodou z pramene, který byl nedaleko fary objeven.

Ruzyňská jízdárna v Praze

V pražských ruzyňských kasárnách, kde za 2. světové války zemřela řada československých odbojářů, můžete navštívit památník. Původní vojenské skladiště se v Praze-Ruzyni přeměnilo na pietní památník.

Dům hudby v Pardubicích

Komunistický palác byl postaven v 80. letech 20. století a v současné době slouží hudbě jako konzervatoř. Město Pardubice má v plánu kompletní rekonstrukci budovy.

Švehlův památník ve Ždánicích

Původně měl připomínat československého politika Antonína Švehlu. Pak ho ale stát zabavil a používal jako pomník padlých.