Kudy z nudy v obci Bolkov
Zobrazit všechny články o obci Bolkov
Ocelový železniční most pochází z 80. let 19. století a je dlouhý 117 metrů.
Římskokatolický farní kostel v Mikulově v Krušných horách je jednoduchou pozdně barokní stavbou. Současný vzhled kostela pochází z 18. století.
Vyhlídkové místo s lavičkami se nachází nad Mikulovem v Krušných horách. Východištěm na vyhlídku je nedaleká horská chata Vitiška.
Nižší dřevěná rozhledna se nachází v místní části obce Sychrov – Vrchovina. Rozhledna vystavěná z modřínového dřeva byla projektována panem Martinem Klodou na základě zadání – vyhlídková plošina, dostupná starším lidem a dětem.
Morušovník roste ve středu obce Hlavenec naproti kaple Nanebevzetí Panny Marie. Díky své výjimečnosti patří tento strom mezi chráněné památné stromy České republiky.
První písemná zmínka o hodkovickém kostele je z roku 1352. Šlo pravděpodobně o dřevěný kostel, který byl několikrát přestavován, až v roce 1692 vyhořel. Po několika let byl kostel v nouzové budově až do roku 1717, kdy byl položen základní kámen k nynějšímu kostelu.
Stezka byla slavnostně otevřena v roce 2017. Návštěvníka zavede k nejzajímavějším místům v Hodkovicích nad Mohelkou.
Barokní kaple byla postavena v letech 1683-1688 Jakubem Leopoldem Halloweilem, podle návrhu Wolfganga Dienzelhofera. K vysvěcení došlo v roce 1692.
Vrch Javorník je oblíbeným výletním místem nedaleko Liberce. Naleznete zde bobovou dráhu a lanovku sloužící i pro lyžaře. Na vrcholu stojí Javornická kaple, vysílač, hotel a restaurace.
Stavba křížové cesty na Kostelním vrchu začala v roce 1818. Hlavním iniciátorem byl hodkovický občan František Ignac Planner.
V chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, v blízkosti Karlových Varů, se nachází přírodní rezervace Hloubek se starými svahovými lesy.
Bezděčínské skály leží na hranicích Jablonecka a Turnovska. Místo je atraktivní pro horolezecké nadšence.
Původně gotický kostel byl ve druhé polovině 16. století přestavěn renesančně a po roce 1690 tehdejším majitelem Komorního Hrádku Janem Karlem z Valdštejna z velké části obnoven v barokním slohu.
Hrad Čejchanov, původně zvaný jen Hrádek, se poprvé připomíná roku 1318. Jeho zbytky lze nalézt nad levým břehem Sázavy u Komorního Hrádku.
Zámek byl postaven na počátku 20. století za hraběte Hanse Ernsta von Berchem–Haimhausena podle projektu vídeňského architekta R. Feldscharka. Zámek je kvalitním a slohově čistým příkladem pseudobaroka. Kolem se rozkládá anglický park.