Kudy z nudy ve městě Blovice

Zobrazit všechny články o městě Blovice

Vodárenská věž v Kladrubech nad Labem

Vodojem se nachází v severní části areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Čtyři nosné železobetonové pilíře a kruhový dřík nesou kruhovou horní část s reservoárem. Střecha vodojemu je zakončena lucernou.

Vzdělávací centrum Na Karmeli v Mladé Boleslavi

Vzdělávací centrum Na Karmeli propojuje historickou a moderní architekturu. Jedná se o reprezentativní prostor jenž lze využít k pořádání vzdělávacích a společenských akcí.

Židovský hřbitov v Osoblaze

Židovský hřbitov v Osoblaze patří k nejcennějším v České republice a nejvzácnějším památkám v Moravskoslezském kraji.

Zřícenina hradu Fulštejn

Zřícenina hradu Fulštejn se nachází 3 km od Osoblahy a 1 km jihozápadně od obce Bohušov. Hrad byl strategicky velmi vhodně umístěn v osoblažské nížině, stojí na zalesněném kopci (267 m) nad říčkou Osoblahou.

Zámecké návrší Litomyšl

Zámecké návrší v Litomyšli tvoří jedinečný komplex historických budov, nádvoří, zahrad a parků. Jedná se o pivovar, jízdárnu, konírnu, kočárovnu, stáj, piaristickou kolej, piaristický kostel, I. Nádvoří, horní nádvoří, park a předzámčí. Všechny objekty jsou součástí městské památkové rezervace.

Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Jednu z nejpozoruhodnějších vyhlídkových staveb objevíte na nejvyšším místě zámeckého parku v Krásném Dvoře u Podbořan. Mohutná neogotická rozhledna patří k našim nejstarším vyhlídkovým stavbám a je typickým příkladem romantických staveb vystavěných bohatou šlechtou, v tomto případě rodem Černínů.

Opevnění Olomouce – fortový věnec pevnůstek okolo města

Fortový „věnec“ je unikátním projektem podplukovníka Wurmba z roku 1850 představujícím modernizaci Olomoucké pevnosti - přeměnu bastionové pevnosti na pevnost fortovou (táborovou). Na konci 19. století byla Olomouc nedobytným městem, systém byl rozebrán až před 1. sv. Válkou.

Barokní kostel sv. Archanděla Michaela ve Smržovce

Kostel sv. Archanděla Michaela, pozdně barokní dominanta širokého okolí, stojí na Kostelním vrchu ve výšce 649 m n. M., kde vévodí celé Smržovce.

Barrandovské terasy - bývalý prvorepublikový klenot

Funkcionalistická vyhlídková restaurace vznikla v roce 1929 zároveň s vilovou čtvrtí, jejímž duchovním otcem byl Václav M. Havel. Terasy postavil architekt Max Urban.

Bývalý kostel sv. Mikuláše ve Zvíkovském Podhradí

Centrální stavbou opevněného podhradí byl gotický kostel s malým hřbitovem nad soutokem Vltavy a Otavy severně od hradu Zvíkov.

Centrum baroka v Mariánské Týnici

Sídlí v prostorách bývalého proboštství, kde sídlí také Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Součástí Centra baroka je expozice Baroko a jeho svět.

Čimické údolí

Přírodní památka Čimické údolí se rozkládá v mělkém údolí Čimického potoka v místech, kde na povrch vystupují skalky, tvořené pevnými břidlicemi předprvohorního stáří. Území bylo člověkem osídleno už v době kamenné a postupně bylo využíváno převážně zemědělsky.

Dům U Rytířů - Městská galerie v Litomyšli

Podobně jako většina domů na litomyšlském náměstí je i dům U Rytířů zasazen do dlouhé a úzké, ještě gotické parcely.

Kaple Neposkvrněného početí Panny Marie na Mědníku

Kaple stojí na vrcholu hory Mědník (910 m) a je tak vidět ze širokého okolí.

Kostel Nanebevstoupení Páně v Desné

Starokatolický kostel byl postaven Štěpánem Ulmannem v letech 1889–1890 v pseudogotickém slohu. Již v květnu následujícího roku se k němu konala slavná pouť.