Kudy z nudy v obci Beňov

Zobrazit všechny články o obci Beňov

Přírodní rezervace Zhůřská hnízdiště

Bývalé horské pastviny jsou chráněné především jako hnízdiště a teritorium ptáků. Když budete mít štěstí, třeba zahlédnete nebo uslyšíte i některého z ohrožených druhů – krkavce velkého, čápa černého, křepelku polní, chřástala polního, bekasinu otavní, hýla rudého.

Tvrz Čachrov

Gotickou tvrz nechal postavit Vilém z Čachrova v letech 1380–1390. Jedná se o mohutnou věžovitou stavbu čtvercového půdorysu, která byla chráněna hradbou a příkopem. Dnes je tato stavba ve špatném stavu a je nepřístupná.

Dodgeball v Hradci Králové

Přijďte si zahrát svižnou vybíjenou na trampolínách. Díky jednoduchým pravidlům je hra vhodná pro děti i dospělé.

Naučná stezka Brána do nitra Země

Zábavná naučná stezka s 13 informačními tabulemi, kde se dozvíte o zaniklé plovárně, vulkanismu, zatopené papírně, ale i spoustu informací o fauně a flóře v této lokalitě. Stezka měří 3 km.

Zastávka Rajhradice – dílo uměleckého kováře Mittnera

Čekání na autobus si cestující v Rajhradicích na Brněnsku zpříjemňují čtením knih. Nová zastávka je dílem místního uměleckého kováře Zdeňka Mittnera. Nechybí ani lapače na nedopalky, podobné těm, které mají v Londýně.

Oko nad Brnem – Kaplického blob jako zastávka na Lesné

Zastávka ve tvaru chobotnice, která je přesnou kopií neuskutečněného návrhu na budovu Národní knihovny v Praze na Letné, stojí v Brně na Okružní ulici v místě zastávky Loosova. Vznikla v roce 2011 v rámci projektu Pepsi Refresh Your World.

Funkcionalistická zastávka Obilní trh v Brně

Z několika zastávek pouliční dráhy, které v Brně realizoval architekt Oskar Poříska, se dochovala pouze jedna. Zastávka, stojící na Obilním trhu, byla architektem navržena jako jedna z prvních v roce 1926.

Sochy granátníků v Březovicích v areálu Valdštejnsko

Oblíbeným cílem výletů na Mladoboleslavsku je lovecký areál Valdštejnsko. Kulturní památkou jsou zde sochy granátníků z 18. století.

Ledopád u tábořiště Lhotka

Velký "ledopád" vzniká každoročně při mrazivém počasí na veřejném tábořišti obce Lhotka, nedaleko Telče. Z trysek napojených na táborovou umývárnu vytváří mráz ledovou stěnu, která je každý rok jiná, ale vždy velmi krásná.

Zimní stadion Písek

Zimní stadion v Písku s kapacitou hlediště 4 452 má ledovou plochu v provozu každoročně devět až deset měsíců.

Zimní stadion Jana Marka Jindřichův Hradec

Zimní stadion v Jindřichově Hradci byl postaven v roce 1984. V roce 2005 prošel generální rekonstrukcí ledové plochy a technologie chlazení strojovny.

Zimní stadion Tábor

V Táboře se nachází zimní stadion, kde své zápasy hraje Hockey Club Tábor. Ale také zde probíhá veřejné bruslení.

Zimní stadion Veselí nad Lužnicí

Zimní stadion a nová přilehlá budova sloužící jako zázemí pro sportovce se nacházejí uprostřed sportovního areálu. V posledních letech prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, během níž došlo ke kompletní přestavbě ledové plochy, mantinelů a tribuny.

Zimní stadion Český Krumlov

V Českém Krumlově se nachází zastřešený zimní stadion s umělým povrchem, možnost celoročního provozu. Probíhá veřejné bruslení.

Povrchový důl ČSA – budoucí jezero

Rozsáhlý Důl československé armády (zkráceně ČSA) se nachází pod Krušnými horami, nedaleko Mostu. Samotná těžba započala roku 1901, nyní se od těžby pomalu ustupuje, k úplnému ukončení by mělo dojít na přelomu let 2025 a 2026. V rámci rekultivace vznikne na jeho místě velké jezero.