Kudy z nudy v obci Bedřichov
Zobrazit všechny články o obci Bedřichov
Kostel československé církve husitské se nachází v samém srdci města Náchod. Vyniká svým neoklasicistní až funkcionalistickým stylem dle projektu Bohumila Kuchaře. Na šesti oknech v lodi kostela jsou figurální vitráže s křesťanskými náměty, jejichž autorem je pražský malíř Karel Skála.
Brněnská divadelní scéna se čtyřicetiletou tradicí a osobitým pohledem na svět se nachází v Alfa pasáži poblíž náměstí Svobody. Oproti klasickým repertoárovým scénám, se divadlo zaměřuje především na autorský přístup herců k roli a tématu inscenace.
Nenápadná funkcionalistická budova s pasáží a ochozovou galerií, která spojuje brněnské ulice Jánskou a Poštovskou s náměstím Svobody, vznikla dle návrhů českého architekta Bohuslava Fuchse. Nyní se stala chráněnou kulturní památkou.
Pamětní síň významného českého malíře Jana Zrzavého, který je pohřben na nedalekém hřbitově u kostela na náměstí Jana Zrzavého v Krucemburku na Vysočině. Jan Zrzavý byl významný avantgardní malíř a scénograf.
Galerie v Náchodě se může pyšnit sbírkami umění z 19. a 20. století, kde můžeme vidět výrazné zastoupení děl z první republiky. Tímto ale zdaleka nekončí, netradiční specializace na ruské kresby činí z galerie třetí největší sbírku ruského malířství u nás.
Výstavní prostor určený především pro mladou a střední generaci výtvarníků, který má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, designu, přes fotografii, nová média až sochu. Galerie se nachází v prostorách Centra Prokopka.
Amatérská improvizační skupina vznikla v roce 2002 a od té doby odehrála přes 300 představení nejen v Ostravě, ale také v mnoha městech po celé republice.
Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.
Pivní lázeň je obohacena pivovarnickými kvasnicemi, které obsahují vitamin řady B, protein a sacharidy. Pivní koupele tak mají mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. V prvé řadě uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh a imunitní systém a mimo jiné zlepšují kvalitu vlasů a pleti.
Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.
Nejstarší pražské nádraží stojí v Dejvicích, v provozu je od roku 1830. Původně tady začínala nákladní Lánská koněspřežka, po které se vozilo hlavně dřevo z Křivoklátských lesů. Za první republiky nádraží využíval prezident Masaryk pro cesty do lánského zámku.
Mlýn na řece Chrudimce na okraji Slatiňan stával už v 16. století. Svůj název získal od okolních pískovcových skal v údolí Škrovádu, kde se dlouhá léta těžil kámen pro velké stavby a sochy v nedaleké Chrudimi.
V Anežské ulici v centru Prahy stojí nejmenší dům v metropoli. Je široký jen dva a čtvrt metru a dřív sloužil jako nevěstinec. Vznikl v roce 1853 a architektem byl Josef Liebel. Dnes existuje už jen průčelí původní stavby, přes které se vchází do zadního obydleného traktu.
Památník stojí na místě tábora, kde byly v období od srpna 1940 do listopadu 1950 internovány různé skupiny osob, které byly zejména z rasových, národnostních či politických důvodů vyčleňovány z většinové společnosti. Za II. Světové války sloužil jako sběrný tábor pro moravské Romy.
Přírodní park se nachází v širším okolí řeky Bystřice, která se hluboko zařezala do plošiny Domašovské vrchoviny. Řeka vytvořila hluboké skalnaté údolí s řadou kaňonů, skalních ostrohů, sutí a kamenných moří. V pramenné oblasti se zachovaly zbytky rašelinných luk.