Hory v obci Ždánov

Zlověstné pověsti i ztracená vesnice. Šumavský Ždánov vyzařuje tajemnem

Šumava je plná záhad, které po staletí zůstávají ukryté před našimi zraky. Ohromná magická síla vystupující z nitra kopců nás stále přitahuje. Vydejme se tedy na jedno z mnoha takových míst, a to na Ždánov.

Amálino údolí na Šumavě

Kaňonovité údolí Zlatého potoka včetně rozsáhlého prameniště na svazích Ždánova je přírodní rezervace ležící jihovýchodně od Kašperských Hor a v CHKO Šumava. Oblast byla vyhlášena přírodní rezervací v roce 1994.

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou výhledy na město a šumavské vrcholy.

Vrch Ždánov na Šumavě

Zalesněná hora Ždánov leží jižně od Nezdic a je součástí Javornické hornatiny. Její hřbet je v délce 300 metrů téměř vodorovný, nejvyšší bod má nadmořskou výšku 1064 m.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.

Zapomenuté šumavské vesničky – Věštín

V malebné krajině s překrásným výhledem nejen na šumavské vrcholy Sedlo, Ždánov a Javorník, ale i do vnitrozemí k hradu Rabí, leží vesnička Věštín, která měla v dávné minulosti sehrávat významnou úlohu při ochraně české země.

Zapomenuté šumavské vesničky – Ostružno

Pod ochranou hory Ždánov (1064 m. N. M.) se nachází jedno z nejpůvabnějších míst Šumavy, odkud je překrásný a nepopsatelný výhled hluboko do vnitrozemí. Výjimečnost této lokality si uvědomovali i lidé v dávné minulosti.