Tipy na výlety v oblasti Ústecký kraj

Pramen sv. Huberta v Jiráskových skalách u v Teplic nad Metují

Pramen sv. Huberta najdete na okraji Teplického skalního města, v Jiráskových skalách. Vývěr pitné vody se nachízí nedaleko stromu s obrázkem svatého Huberta.

Socha T. G. Masaryka v Lounech

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa byla před lounskou základní školu J. A. Komenského navrácena bronzová socha T. G. M. Původní socha prvního čs. Prezidenta zmizela během 2. sětové války.

Vyhlídka Jehla u České Kamenice

Dvouvrcholový čedičový kopec Jehla měří 487 m. Vypíná se nad městem a z úzkého skalního hřbítku se otevírají daleké rozhledy na Českou Kamenici, Lužické hory, České středohoří a Labské pískovce.

Rozhledna Lucemburkův kopec

Roky plánovaná dřevěná rozhledna na Lucemburkově kopci poblíž Malečova na Ústecku už stojí, tak ji pojďte navštívit.

Ústí nad Labem má novou vyhlídku

V Ústí nad Labem vznikla další nová vyhlídka mezi Krásným Březnem a Neštěmicemi nedaleko Labe. Vybudována byla díky takzvanému participativnímu rozpočtu města, tedy o ní rozhodovali obyvatelé.

Zřícenina zámku Světce

Zámek byl stavěn v letech 1856-1862. Součástí zámeckého komplexu měl být i částečně pobořený kostel Čtrnácti svatých pomocníků. Po smrti majitele roku 1862 stavební práce na zámku skončily a zámek už nebyl nikdy dokončen.

Kostel sv. Jakuba v Bedřichově Světci

Drobný kostelík dominující terénní vyvýšenině obce Bedřichův Světec obehnaný hřbitovem se pyšní titulem nejstarší dochované sakrální stavby na Mostecku.

Tabulová hora - Úhošť

Stolová hora Úhošť mezi městy Klášterec nad Ohří a Kadaň je národní přírodní rezervací a vede po ní naučná stezka. Z hory je překrásný výhled na celý region.

Peruc - barokní kostel sv. Petra a Pavla

Kostel s dynamicky zprohýbaným průčelím a do půdorysu vtaženou věží. Byl vystavěn v letech 1722-25 P. P. Columbanim. Hlavní prostor je jednolodní, zakončen pravoúhlým knežištěm. Na římse v kartuši znak Ledebourů. Edikulový štít se sochami splývá s věží.

Z děčínského zámku ferratou k Nebíčku a do zoologické zahrady

Děčínský zámek, monumentální sídlo šlechtického rodu Thunů-Hohensteinů, má za sebou v posledních desetiletích pohnutou historii. Vlastnili ho Vartenberkové, páni z Bünau a od roku 1628 do 1932 Thunové. Původní knížecí hrad se uvádí již v roce 1128, kolem roku se stal královským sídlem. Střežil významnou obchodní stezku na Labi.

Zámek Duchcov nabízí nový okruh

Nový návštěvnický okruh s názvem Valdštejnská prohlídka je od minulého týdne pro zájemce k vidění ve státním zámku Duchcov na Teplicku. Nová instalace je součástí projektu Valdštejnové – lvi ve službách císařů, který patří k dlouhodobému cyklu nazvanému Po stopách šlechtických rodů.

Zřícenina hradu Perštejn v Krušných horách

Pozůstatky původně gotického hradu, který byl zbudován koncem 13. století rodem Šumburků naleznete ve stejnojmenné vísce pod Krušnými horami, nedaleko Klášterce nad Ohří.

Vodní nádrž Kamenička

Vodní dílo Kamenička, dříve údolní přehrada Císaře Františka Josefa, se nachází 8 km severozápadně od Chomutova v bočním údolí říčky Chomutovky na potoce Kamenička, pramenícím v rašeliništi pod Jelením vrchem ve výšce 815 m n. M. V Krušných horách.

Vodní nádrž Křímov

Vodní dílo Křímov leží severozápadně od Chomutova, v údolí Křímovského potoka, který pramení severovýchodně od Hory Svatého Šebestiána a ústí do Chomutovky 1 km pod hrází. Účelem VD je zásobárna pitné vody a ochrana před povodněmi.

Horská obec Hora Svatého Šebestiána v Krušných horách

Hora Svatého Šebestiána je obcí s bohatou a pohnutou historií. Leží severozápadně od Chomutova a rozkládá se v horské oblasti Krušných hor nedaleko státní hranice s Německem. V současnosti je i přes své drsné klimatické poměry vyhledávaným rekreačním střediskem.