Ústecký kraj

V děčínské zoo se narodilo první mládě mravenečníka

Zoo Děčín má pro návštěvníky nové lákadlo. V areálu se podařilo odchovat vůbec první mládě mravenečníka velkého. Váží zhruba 1,3 kilogramu a má se čile k světu. Jeho rodiče, samice Goya a samec Ferda, v zoo žijí už několik let.

Ztracená voda u hauswaldské kaple a další pozoruhodné šumavské kouty

Dřevěnými korýtky u ruin hauswaldské kaple nad Srním voda neteče, ztratila se, není ani ve Vchynicko-tetovském kanálu, po němž se souběžně s Vydrou splavovalo dřevo nejdřív do Otavy, poté až do Prahy. Kanál dnes u Mechova pohlcuje potrubí, další koryto do Křemelné je koncipováno jako přepad.

Interaktivní naučná stezka ve Strupčicích

Naučná stezka je součástí projektu „Babičko, dědečku vyprávěj“, jehož cílem je propojit děti a mládež se seniory, nově přistěhovalé se starousedlíky a navýšit povědomí obyvatel o historii a přírodě obce Strupčice, finančně podpořila Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace Via.

Děčínská expozice ukáže, jak naši předkové měřili čas

Od tohoto víkendu budou mít návštěvníci zámku Děčín příležitost vidět jedinečné hodinové stroje ze sbírek soukromých sběratelů. Některé exponáty jsou navíc plně funkční.

O Ústí nad Labem se mluví jako o Městě vodopádů

Zní to překvapivě, ale je to tak. V Ústí nad Labem jsou vodopády. Najdete jich tu mnoho, nejznámější je Vaňovský. Turisté stojící u jeho úpatí většinou nevědí, že nad 12metrovou čedičovou stěnou, po jejíž hraně voda padá, je ještě jeden, osmimetrový, ne moc dobře přístupný a zdola neviditelný. Ale než se k němu dostaneme, musíme začít ve městě.

Z chomutovského zooparku k druhorepublikovým bunkrům

Chomutov nevypadá jako nejvábnější město na výlety, opak je pravdou. Zrekonstruované městské centrum mě překvapilo památkami. Skutečnost, že je okolí zahlceno panelovou výstavbou, je daň rozvoje severních Čech, uhelnému a chemickému průmyslu.

Z chomutovského zooparku k prvorepublikovým bunkrům

Chomutov nevypadá jako nejvábnější město na výlety, opak je pravdou. Zrekonstruované městské centrum mě překvapilo památkami. Skutečnost, že je okolí zahlceno panelovou výstavbou, je daň rozvoje severních Čech, uhelnému a chemickému průmyslu.

Padělatele peněz nahradili na Šumburku skřítkové dobývající zlato

Perštejn a Šumburk – dvě zříceniny hradu vzdálené od sebe několik kilometrů. První schovaná za neprostupnou hradbou stromů nad stejnojmennou obcí. Druhá na kopci, na nějž vás čeká sice delší cesta, po které ale budete odměněni neopakovatelným rozhledem a návštěvou romantické zříceniny.

Běžecké lyžování - TJ Lokomotiva Teplice

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je jedním z nejstarších sportovních klubů na Teplicku. Má dlouholetou zkušenost s všestranně sportovně zaměřenou výchovou dětí a mládeže. Jeho členové dosáhli i řady významných úspěchů v republikovém měřítku.

Hrad a zámek Bílina - hlavní sídlo Lobkowiczů

Bílinský zámek, původně přemyslovské hradiště a později gotický hrad, který byl v 17. století přestavěn na zámek, je mohutná dvoupatrová obdélná budova s velkými nárožními třípatrovými pavilony nacházející se v obci Bílina. Zámek není přístupný veřejnosti.

Hrad Kalich nad obcí Třebušín

Hrad Kalich zbudoval roku 1421 v místě staršího opevnění slavný husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Hrad měl plnit funkci strategického opěrného bodu husitů v oblasti, jakož i hejtmanova osobního sídla.

Vinárna Vinařský klub Velké Žernoseky

Vinařský klub je stylová vinárna se zastřešenou letní terasou, který je otevřen v letních měsících o víkendech, jinak po rezervaci lze využít na společenské akce, firemní večírky, svatby, skupinové degustace či posezení u dobrého žernoseckého vína s přáteli.

Kam o víkendu s dětmi: Přes den na borůvkobraní a večer projet safari

Speciální prázdninovou atrakci nabízí například Zoopark Chomutov, který v létě nahrazuje večerní procházky projížďkami. Mlsné jazýčky se vyřádí na borůvkobraní na Českobudějovicku nebo na bioslavnostech ve Starém Městě pod Sněžníkem. Nejmenší děti pak jistě zabaví výstava panenek nebo hračková expozice.

Největší leteckou bitvu nad českým územím představuje muzeum v Kovářské

Focke wulfy a messerschmitty se proplétaly jako štiky v hejnu pomalých létajících pevností B-17. Americké stroje se vracely z náletu na Záluží u Mostu. Nad krušnohorskou obcí Kovářská, tehdy Schmiedeberg, se odehrála 11. září 1944 největší letecká bitva nad naším územím.

Romantika na Ohři pod zámkem v Libochovicích

Prožijte romantický výlet na lodi, v krásném romantickém prostředí můžete splout. Na našich bezpečných lodí úsek řeky Ohře, končící přímo pod Libochovickým zámkem.