Tachov

Barokní zámek v Trpístech výjimečně otevřou

Téměř celý rok je zámek v Trpístech na Tachovsku turistům nepřístupný, teď se výjimečně otevírá. Sobotní akce je součástí svatomarkétské pouti.

Kladrubský klášter ukáže vůbec poprvé mnišské cely i zahradu

Návštěvníky benediktinského kláštera v Kladrubech na Tachovsku čeká nevšední premiéra. Vůbec poprvé se podívají do obnovených mnišských cel, společné jídelny, kaple i do interiérů věnovaných rodu Windischgrätzů. Skončila totiž největší rekonstrukce v novodobé historii této památky, jež vyšla na téměř 165 milionů korun.

Zřícenina kostela sv. Jana Křtitele u Kočova

Zbytky kostela z roku 1732 najdete nedaleko vísky Kočov na Tachovsku. Svému účelu sloužil jen 50. let, roku 1784 byl císařským patentem zrušen. Poté jej Nosticové přestavěli na porcelánku, zanedlouho však byla stavba opuštěna. V roce 2000 zřícenina posloužila k natáčení pohádky Z pekla štěstí 2.

Expozice Zeleného pásu Evropy ve vzdělávacím středisku Revis v Tachově

U tachovského Revisu se nachází venkovní areál s tématikou zeleného pásu Evropy. Vzdělávací středisko ho vybudovalo v rámci přeshraničního projektu „Učíme se Greenbelt“. Areál slouží jako zázemí pro přírodovědecké vzdělávání žáků a přístupný je také široké veřejnosti.

Nejen památník slavného vítězství husitů zve k návštěvě Tachova

Stojím na vrchu Vysoká nad západním okrajem Tachova. Vede sem cesta z města pokračující k jízdárně ve Světcích. Tři pylony památníku, nejvyšší se stylizovaným kalichem, připomínají slavné husitské vítězství nad zpupnou přesilou účastníků křížové výpravy v roce 1427.

Naučná stezka Světecký vrch na Tachovsku

Naučnou stezkou Světecký vrch provázejí postavičky z komiksu Čtyřlístek. Na 9 informačních tabulích návštěvníkům přibližují historii geologického podloží Světeckého vrchu. Součástí trasy dlouhé přibližně 3 km jsou mimo informační panely také badatelské úkoly.

Butovská mohyla u Stříbra

Milovníci archeologie by neměli minout odkrytou, volně přístupnou pravěkou mohylou u Butova na Tachovsku. Jedná se o mohylový hrob ze střední doby bronzové. Poprvé ho odkryl již v roce 1936 Otto Eichhorn. Díky jeho dokumentaci byl kamenný věnec o průměru 13 m obnoven do původní podoby.

Bruslení, plavání, minigolf a bowling na jednom místě v Tachově

Široká nabídka sportů v Tachově. Brusle není třeba brát s sebou, máme půjčovnu s novými bruslemi pro každého! Když vás omrzí bruslení, můžete si jít zahrát bowling do restaurace ZS nebo minigolf před budovu případně zaplavat v nedalekém bazénu či "zapařit" v internetové kavárně.

Generálův splněný sen. Jízdárna Světce je český unikát

Obec Světce u Tachova skrývá stavby, kterými chtěl polní maršál Windischgrätz podtrhnout lesk a pýchu svého rodu. Život ani peníze mu na všechno nevyšly, místní velkolepou jízdárnu však můžeme obdivovat dodnes. Zahrála si i ve filmu Marie Terezie.

Turistická poutní stezka Husova cesta

Trasa pro pěší poutníky vede z Prahy na hrad Krakovec, kde Hus strávil své poslední dny v Čechách, na Bezdružicko, Tachovsko a přes Bärnau na Norimberk. V Německu kopíruje historickou Zlatou cestu, po které Husova družina skutečně putovala a končí v Kostnici u Bodamského jezera.

Tachov: Perla na Zlaté stezce

Město Tachov a jeho okolí jsou doslova napěchované historií. Spjato je s obchodnickou Zlatou cestou, která vedla z Čech přes území dnešního Německa. Vydejte se na výlet po stopách Karla IV. Do krásné přírody Českého lesa, navíc na místa, která zatím neobléhají davy turistů.

Židovský hřbitov v Tachově

Tachovský židovský hřbitov byl založen v roce 1615 a je dochován ve zbytcích poblíž dnešní Chodské ulice. Byl demolován nejen za nacistické okupace, ale i později, když probíhala okolní výstavba ve městě. Dnes se zde nalézá 190 náhrobků, nejstarší je z roku 1700.

Kaple sv. Anny - obnovená kaple na Tachovsku

V lesích mezi Pavlovou Hutí a Zadními Milíři na Tachovsku byla obnovena kaple sv. Anny. Byla postavena na původních základech z roku 1935.

Tvrz Pernolec u Tachova

Gotická tvrz byla postavena již ve 13. století. Jedná se o středověkou sýpku, která sloužila vrchnostenskému dvoru, který stál nedaleko. Tvrz je dnes zrekonstruovaná, ale v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupná.

Kostel sv. Mikuláše v Boru u Tachova

Kostel v Boru je připomínán již v roce 1282. Kolem roku 1361 přestavěn v gotickém slohu do podoby, která mu zůstala do roku 1526, kdy byl znovu přebudován. Z této třetí přestavby se dochovala věž, stojící kdysi uprostřed hřbitova. Kostel je dominantou borského náměstí.