Tipy na výlety ve městě Sokolov

Grünská kyselka u Louky na Sokolovsku

Grünská kyselka se nachází nedaleko Novoveské kyselky v lese kousek od silnice mezi obcemi Nová Ves a Louka. Příchozí se mohou osvěžit znamenitým minerálním pramenem, který je kryt altánem. Poblíž je vrt, ze kterého se jímá minerální voda prodávající se pod označením Magnesia.

Retro technické muzeum v Sokolově

Nové retro technické muzeum se nachází v původně pivovarských sklepech v Sokolově. Podzemní prostory se nachází mezi plaveckým bazénem a obchodním centrem Ural.

Chlumskému areálu Svaté Máří daly prý vznikout strašlivé loupežnické mordy

Jeden z našich nejhezčích poutních areálů, barokní komplex konventu křížovníků s červenou hvězdou a kostela Nanebevzetí Panny Marie, leží nedaleko Sokolova. Obec se jmenuje Chlum svaté Máří, německy Maria Kulm, v letech socialismu (1960-1990) přejmenována na Chlum nad Ohří.

Park s pamětní deskou v Chodově

Park stojí u vlakového nádraží na Sokolovsku a připomíná místního významného průmyslníka Karla Gasche. V místech, kde se nyní park nachází, dříve stával dům, v němž Gasch bydlel.

Sportovní areál v Zahradě Hedvy

Jedná se o přírodní areál, který slouží jako zázemí pro rekreační, sportovní a herní aktivity obyvatel města i pro příležitostné kulturně - společenské programy. Nachází se na Sokolovské ulici v Rýmařově.

Jezero Medard na Sokolovsku

Sokolovská uhelná pánev v Karlovarském kraji je známá svým nerostným bohatstvím. Po konci těžby na dole Medard v těsné blízkosti Sokolova začala jeho přeměna v jezero.

Pivovarské muzeum Loket

V rodinném minipivovaru svatý Florián v Lokti na Sokolovsku se nově nachází pivovarské muzeum, které se stalo součástí rozlehlých prostor pivovaru. Malá pivovarská expozice se nachází v Payerově domě - jednom z nejstarších domů ve městě.

Krušné hory na běžkách – běžky v okolí Bublavy

Bublava je nejen nejvýznamnějším střediskem sjezdového i běžeckého lyžování na Kraslicku i v rámci celého Sokolovska, ale také nejzápadnější obcí napojenou na páteřní běžeckou trasu – Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. V těsném sousedství se navíc nabízí možnost výletů do blízkého Německa.

Kaple sv. Tří králů na hradě Hartenberg má opět klenbu

V pátek 6. ledna se na svátek Tří králů veřejnosti poprvé představila kaple sv. Tří králů s odkrytou novou klenbou. Po více než 30 letech od požáru hradu se podařilo obnovit původní zaklenutí kaple, které je dalším realizovaným střípkem v plánované rekonstrukci hradu Hartenberg na Sokolovsku.

Tipy na víkend: Pejskaři se sejdou na Kampě, cyklisté projedou kraj rybníků

Park na pražské Kampě o víkendu ovládnou pejskaři, Chodovou Planou a Sokolov pivaři, Třeboňsko zase cyklisté. V nabídce je ovšem i něco pro romantiky, běžce či fandy historie.

Rozhledna Cibulka u Oloví

Na Šibeničním vrchu u Oloví na Sokolovsku se tyčí rozhledna Cibulka. Ocelová konstrukce měří 26 metrů a při hezkém počasí nabízí pohled do okolí Doupova na Karlovarsku, opačným směrem i na Zelenou horu na Chebsku. Vidět je i německá část Krušných hor.

Vyhlídka Chodaublick na Liščím kopci Tatrovic

Skalní výběžek pod Liščím vrchem nad obcí Tatrovice ukrývá vyhlídku Chodaublick, ze které je úžasný pohled na celé chodovské údolí, od Božíčan až K Sokolovu. Vyhlídka bývala před odsunem německého obyvatelstva po II. Světové válce častým cílem pěších výletů z blízkého Chodova.

Památník bitvy u Sokolova v Sokolově

Západočeský Sokolov a ukrajinské Sokolovo spojuje jen podobný název města, přesto v západočeském městě najdete připomínku bitvy, která se odehrála nedaleko ukrajinské obce.

Most lásky v Sokolově

V roce 2012 byl v Sokolově otevřen most lásky. Dvojice tu mohou zamknout svůj visací zámek a klíč jako symbol věrnosti hodit do řeky. Podobné mosty zamilovaných lze nalézt v celé Evropě, například v Miláně, Paříži, Londýně nebo v Moskvě.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.