Praha

Trnkův dům na Starém Městě

Původně vrcholně gotický dům ze 14. století byl součástí hospodářského zázemí přilehlého Anenského kláštera. Na svou dobu dům plnil nejvyšší standart bydlení. Nachází se na Starém Městě pražském ve Stříbrné ulici.

Plastika Vlasta ve Stříbrné ulici

Plastiku sedící dívky Vlasty vytvořil v roce 2007 sochař Ladislav Vlna. Naleznete ji ve Stříbrné ulici na Starém Městě pražském, nedaleko Smatanova nábřeží.

Vila Josefa Pleskota v pražském Podolí

Vila oceněná v mnoha soutěžích kombinuje čistý beton s přírodními materiály a nabízí nadčasový interiér plný světla i moderních technologií. Sestává ze tří nadzemních a jednoho podzemního podlaží, které jsou propojeny výtahem a promyšleně navrženy pro pohodlné bydlení i relaxaci.

Vycházky v okolí Kobylí

Víno, výhledy a bylinky. Navštivte vinný sklep, bezbariérovou rozhlednu nad Vinohrady, bistro Dvorek Bořetice a bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích.

Vycházka stezkou Jeřáb

Naše trasa vede z obce Hradčany a jmenuje se Naučná stezka Jeřáb.

Vycházka Modřanskou roklí

Kam za přírodou v Praze? Zkuste vyjet z centra ven a projít se Modřanskou roklí.

Park Kaménka v Lysolajích

Park Kaménka se nachází v pražské čtvrti Lysolaje, při ulici Sportovců. Zelený prostor v srdci čtvrti zdobí množství zajímavých soch. Jedná se o sochy vytvořené v rámci Lysolajských sochařských sympozií.

Kostel sv. Václava v Nuslích

Pseudobarokní kostel, zasvěcený sv. Václavu, patronu českého národa, býval původně školní kaplí v areálu škol postavených na počátku 20. století. Nachází na křižovatce ulice Vladimírova a ulice Pod Vilami. Uvnitř kostela návštěvníky překvapí neobvyklá výmalba.

Staré zámecké schody

Z Klárova, kde začínají, vedou Staré zámecké schody k východní bráně Pražského hradu. Je jich 121 a měří 230 metrů. Jsou také nejkratší spojnicí Hradu se stanicí metra Malostranská. Schody na svém místě existují od 17. století, jejich současná podoba ale pochází až z 30. let 19. století.

Vyhlídka Na Opyši u Pražského hradu

Poněkud zvláštní název Opyš je vlastně jméno kopce, na kterém stojí Pražský hrad. Slovo opyš v geomorfologii znamená klesající konec skalního hřbetu. Tuto skutečnost připomíná ulice Na Opyši, která vede z Klárova k východní bráně Hradu u Černé věže. Mimo to se u Hradu nachází krásná vyhlídka.

Dřevěná šibenice Jana Roháče z Dubé

V Chlístovicích si návštěvníci mohou prohlédnout zmenšenou kopii šibenice, na které byl roku 1437 v Praze oběšen husitský hejtman Jan Roháč z Dubé.

Klášter minoritů sv. Jakuba v Praze

Klášter při kostele svatého Jakuba Většího (Staršího) byl založený Václavem I. Po roce 1232, kdy se na Starém Městě usadili minorité. Výstavba pak probíhala v několika etapách v gotickém slohu až do 70. let 14. století.

Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad na Starém Městě

Nenápadná budova na pražském Starém Městě v Řetězové ulici ukrývá architektonický poklad – románské jádro budovy. Jedná se zřejmě o nejzachovalejší románský obytný dům v Praze. Na unikátní prostor se přitom přišlo náhodou, když se v roce 1941 zřizovaly protiletecké kryty.

Lyčkovo náměstí v Karlíně

Lyčkovo náměstí se nachází v pražské čtvrti Karlín, na jižní straně Křižíkovy ulice, nedaleko Invalidovny a Kaizlových sadů. Pyšní se půvabným parkem s lavičkami a impozantní secesní budovou základní školy.

Fejkova pískovna v Praze

Na Praze 14, v ulici Nad Hutěmi, se skrývá jedna z mála velkých báňsko-technických památek v Praze – Fejkova pískovna, známá spíše pod názvem „Bílý kůň“.