Plzeň

Zimní stadión LogSpeed CZ Aréna Plzeň

Zimní stadion s umělou ledovou plochou byl otevřen na bývalém Dobytčím trhu 11. února 1950. Hraje se zde extraliga hokeje. Stadion je možné pronajmout. Občas se zde koná veřejné bruslení.

Plaza Rink v Plzni

Venkovní kluziště Plaza Rink můžete navštívit v parku za OC Plaza. K zapůjčení jsou brusle pro děti i pro dospělé a nechybí široká nabídka občerstvení.

Štruncovy sady v Plzni

Přímo v centru města, na soutoku řek Mže a Radbuzy, se nachází relaxační zóna a sport-park Štruncovy sady. V některé dny tu bývá pěkně rušno, stojí tu totiž městský fotbalový stadion, na kterém hraje místní FC Viktoria Plzeň.

Praha-Plzeň-Regensburg-Mnichov – Středoevropská kulturní stezka

Dálková evropská cyklotrasa CT 3 Praha – Plzeň – Regensburg je kulturní stezkou spojující na 300 km významná česká a bavorská města Prahu, Plzeň a Řezno (a až do Mnichova měří na 450 km). Provede vás přes zelenou střechu Evropy od Vltavy k Dunaji.

Pravoslavný chrám sv. Anny v Plzni

Kostel a klášter byl postaven plzeňským architektem Jakubem Augustonem mladším, který žil v letech 1670 až 1735.

Náplavka na Radbuze v Plzni

V roce 2019 se v Plzni otevřela nová náplavka na řece Radbuze. Každoročně ožívá bohatým kulturním programem.

Městská památková rezervace Plzeň

Plzeňské historické jádro bylo prohlášeno nařízením vlády městskou památkovou rezervací dne 19. dubna 1989. Plzeň se tak dostala do výsostného klubu nejvýznamnějších měst České republiky. MPR vymezuje linie bývalých hradeb, jež v 2. polovině 19. století ustoupily zeleni městských sadů.

Lesovna Zábělá v Plzni

Lesovna Zábělá se nachází v plzeňském Bukovci, v roce 2023 probíhá její rekonstrukce. Má sloužit jako hájovna, služební byt a zázemí pro vzdělávání veřejnosti. Budova je památkově chráněna.

Jump Family Plzeň

Největší trampolínové centrum v západních Čechách.

Sjíždění Berounky v kostce: Vodácké trasy a další tipy

Léto vybízí ke strávení horkých dní u bazénu nebo jezera, mnoho Čechů ale vyráží také na vodu užít si s rodinou či přáteli sjíždění některé z našich řek. Jednou z nich je i Berounka tekoucí mezi Plzní a Prahou. Poradíme, jakou trasu si zvolit, na jaké jezy si dát pozor, a nabídneme tipy, v jakých kempech se ubytovat.

Vyhlídka na řeku Radbuzu v Plzni

Na jaře 2023 se otevřela nová vyhlídka na Radbuzu v Plzni – Slovanech. Vznikla na pilíři mostu, který nikdy nebyl dokončen.

Smíchovské nádraží – druhé největší nádraží v Praze

Dne 14. 7. 1862 se na západním okraji Prahy, tehdy ještě samostatné obce Smíchov, otevřelo nádraží České západní dráhy, které zde v pozměněné podobě funguje dodnes. Vlaky odtud jedou například do Plzně, Písku, Mariánských Lázní, Č. Budějovic, Chebu nebo Mnichova. Začíná zde také Pražský Semmering.

Nepomuk a jeho kostely. Za světcem sem jezdí i Brazilci

Dvacátého března uplynulo rovných 630 let od chvíle, kdy byl umučen svatý Jan Nepomucký. Vydali jsme se do jeho rodného města Nepomuku, vzdáleného asi třicet kilometrů jihovýchodně od Plzně. Dozvěděli jsme se, proč sem pravidelně čtyřikrát do roka jezdili návštěvníci z Brazílie, na jakém netradičním místě se nachází jedna světcova socha nebo která relikvie obohatila Nepomuk u příležitosti zmíněného výročí.

Sídliště Vinice v Plzni

Nedaleko plzeňské zoologické zahrady, na Severním Předměstí, se nachází sídliště Vinice. Vzniklo na konci 80. let 20. století a odkazuje na pěstování révy vinné v této oblasti kdysi dávno v minulých staletích.

Rozhledna Sylván v Plzni

Telekomunikační příhradová věž na Severním Předměstí v Plzni je vysoká 70 metrů. Byla postavená v roce 2001 a z vyhlídkové plošiny ve výšce 23 metrů poskytuje kruhový výhled na okolí Plzně, hrad Radyni nebo za dobré viditelnosti i na vrcholky Šumavy.