Pacov

Pumptrack v Pacově

Pumptracková dráha v Pacově je umístěna vedle areálu ZŠ Za Branou a návštěvníkům je volně přístupná.

Synagoga v Pacově

Pacovská synagoga se nachází v historickém centru města, přibližně 150 m jihozápadně od náměstí. Patrová stavba obdélného půdorysu se zkosenými nárožími, sedlovou střechou a dvojicí štítů na západním a východním průčelí je vystavěna ve střídmém novorománském stylu.

Hřbitovní kostel sv. Barbory v Pacově

Původně hřbitovní osmiboká kaple přestavěná a podstatně rozšířená hraběnkou Johanou Eusebií Barborou ze Žďáru v letech 1681 – 1682. Hlavní oltář barokní s obrazem sv. Barbory, ochranitelkou ve smrtelném nebezpečí a jmenovkyní patronky.

Kaple sv. Anny v Pacově

Podnět ke stavbě dal zázračný léčivý pramen, údajně zde byly i lázně. Barokní objekt pochází z let 1701 – 1703.

Židovský hřbitov v Pacově

Hřbitov se nachází v Myslíkově ulici, na severovýchodním okraji města při silnici vedoucí do Hořepníka. Založen byl roku 1680. Klíč od márnice židovského hřbitova – na požádání v Informačním centru na zámku. Poslední vstup je možný 120 minut před zavírací dobou.

Sovova naučná stezka v Pacově

Trasa začíná v Pacově a vede přes obec Bratřice a vrch Stražiště do Lukavce. Odtud pokračuje na Načeradec a Velký Blaník. Trasa vede po lesních a polních cestách, souběžně se zelenou turistickou značkou. Délka naučné stezky je 12 km.

Barokní selské domy v Pacově

Spálená ulice je významnou součástí městské památkové zóny města Pacov. Uvidíte zde lidové stavby, z nichž některé jsou zapsány jako nemovité kulturní památky v Ústředním seznamu kulturních památek.

Kostel sv. Václava v Pacově

Vystavěn byl v roce 1719 karmelitánským řádovým architektem Martinem Wittwerem. Zámecký kostel sv. Václava v současné době patří městu Pacov, původní inventář byl již dříve vystěhován a kostel slouží jako výstavní síň.

Chrám sv. archanděla Michaela v Pacově

Z původní stavby děkanského chrámu sv. Archanděla Michaela ze 13. století je zachována věž a půdorys. Do dnešní podoby byl v přestavěn v druhé polovině 15. století.

Tipy na víkend: Den dýní, drakiáda, gulášfest a vinobraní

V sobotu se můžete naučit vyřezávat dýně v Litoměřicích na Dnu dýně, ve Frýdku-Místku vás naučí vyrábět strašidelné postavičky z marcipánu a rosolu. V Mikulově budou vařit guláš v rekordních 50 kotlících na gulášfestu. Draky budou pouštět v Pacově a Jihlavě a za vínem se můžete vydat do Jablonce nad Nisou.