Olomoucký kraj

Nadhledna na vrchu Háječek – rozhledna Svébohov

Nadhledna Háječek u obce Svébohov je vysoká 30 metrů a z ochozu ve výšce 26,9 m nad zemí je krásný rozhled na hřbety a vrcholy Hrubého a Nízkého Jeseníku, Orlické hory a Drahanskou i Zábřežskou vrchovinu.

Náplavka řeky Moravy v Olomouci

Náplavka se nachází na pravém břehu Moravy v Olomouci mezi mostem v Komeského ulici a mostem Václava Rendera. Vznikl tak nový prostor, který je využíván jako odpočinková zónu v blízkosti řeky i prostor k pořádání společenských a gastronomických akcí.

Rozhledna Božka v Přáslavicích

Rozhlednu najdete ve sportovním areálu, kde je velká možnost různých spotrovních aktivit – je zde velké fotbalové hřiště, hřiště na malou kopanou, hřiště s umělým povrchem, kde se dá hrát tenis, volejbal, florbal, basketbal, dále dětské hřiště s kolotočem, houpačkami a průlezkami.

Řeka Pšovka

Pšovka, pravostranný přítok Labe, je říčka v severní části středních Čech dlouhá 31 km. Pramení na Českolipsku u obce Blatce a do Labe se vlévá u Mělníka. Na své cestě protéká celým Kokořínským dolem.

Vojenský újezd Libavá – zakázaný kraj

Vojenský újezd Libavá v blízkosti Olomouce je vojenským cvičištěm od roku 1949. Oblast o rozloze 235,5 km² se rozkládá na Olomoucku a v oblasti Oderských vrchů. Nenachází se zde žádné obce, jen na SZ oblasti se nachází správní sídlo Libavá.

Rájecké údolí v přírodním parku Přebuz

Rájecké údolí zvané také Nancy, se nachází mezi Bublavou a Přebuzí v Krušných horách. Jedná se o hluboké údolí, kterým protéká Rájecký potok. Mezi zajímavosti zde patří malé skalní město na Šišáku, památný klen nebo památník k 10. výročí založení ČSR.

Cyklostezka Uničov – Červenka – Litovel

Mezi Uničovem a Litovlí vede pohodlná cyklostezka o celkové délce 9,5 km. Nachází se vedle silnice II/449, po které však cyklisté již nemusí jezdit. Mezi oběma městy se dá bezpečně projet na kole.

Annínské jezero u Tovačova

Annínské jezero se nachází jihovýchodně od města Tovačov, nedaleko soutoku řek Moravy s Bečvou. Je součástí tzv. Tovačovských jezer, které vznikly jako zatopené plochy po těžbě stěrkopísku. Annínské jezero bylo roku 2022 upraveno a dostalo přezdívku Tovačovská riviéra.

Bunkr v Přáslavicích u Olomouce

Prohlídka bývalého vojenského objektu, který v době Studené války podléhal nejvyššímu stupni utajení. V ČR se jedná o jedinou možnost, jak se do útrob podobného objektu dostat. Určeno pro širokou veřejnost i pro fandy vojenské historie, bunkrů, telekomunikací.

Rybaření na Medvědím jezeře ve Vražném

Medvědí jezero je místo, které si zamilujete! Medědí jezero vzniklo už před patnácti lety, jako důsledek stavny D1 vedoucí u Olomouce do Ostravy, prostor po vytěženém štěrku zalili vodou, ale kde se vzal název Medvědí jezero?

Květinová stezka v historickém centru Olomouce

Květinová stezka má šest zastavení, která spojují zajímavá místa Olomouce ozdobená květinami. Návštěvníky města stezkou provedou značky květin na chodnících, k dispozici je i průvodcovský letáček.

Synagoga Úsov

Synagoga byla postavena v roce 1784 na místě původní synagogy z počátku 17. století. Budova prošla celkovou rekonstrukcí, která byla dokončena v roce 2008. V interiéru se nachází muzejní expozice dokumentující historii židovské komunity v Úsově.

Unikát mezi jeskyněmi nabízí i umění

Prohlídkový okruh unikátních Zbrašovských aragonitových jeskyní (ZAJ) v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku i letos v létě doplňuje výtvarná instalace. Tentokrát oživili krasové podzemí tři zástupci nejmladší generace sklářských výtvarníků: Filip Dobias, David Gábera a Jakub Petr.

Bezručův pramen v Lázních Jeseník

Bezručův pramen se nachází asi kilometr od Lázní Jeseník. Z lázní se k němu lze dostat po zelené turistické značce nebo po Naučné stezce Vincenze Priessnitze.

Bowland bowling center

Bowland bowling center je moderní bowlingové centrum v Olomouci s 18 profesionálními drahami a nejlepším technickým vybavením na Moravě.