Okres Sokolov

Vyhlídková věž v Kraslicích bude opět otevřena pro veřejnost

Po stavebních úpravách bude v sobotu 24. září opět otevřena vyhlídková věž u Evangelického kostela v Kraslicích.

Nejkrásnější rozhledna Česka se za války jmenovala po Hitlerovi

Kromě čtenářů iDNES.cz uchvátila vítězná rozhledna na Krásenském vrchu na Sokolovsku i filmaře. V roce 2001 tady točil režisér Zdeněk Troška film Andělská tvář. Za války rozhledna nesla jméno Adolfa Hitlera.

Zámek Sokolov

Pozdně renesanční a raně barokní zámek se nachází ve středu města. Byl vystavěn na místě původní vodní tvrze ze 13. století. Od roku 1960 se v zámku nachází muzeum se zaměřením na dějiny regionu, historii hornictví, geologii a ekologii.

8. 7. 2011, 16:27 · Kudy z nudy · Sokolov · Tipy na výlety, Muzea, Zámky · Zámek Sokolov

Rozhledna Hard

V Sokolově najdete krásnou vyhlídku na návrší zvaném Hard. Koncem 19. století tu býval městský hřbitov, potom střelnice nebo kamenný vyhlídkový gloriet. V roce 1907 se však místní okrašlovací spolek rozhodl přestavět gloriet na opravdovou rozhlednu.

23. 5. 2011, 20:47 · Kudy z nudy · Sokolov · Rozhledny, Tipy na výlety · Rozhledna Hard

Přírodní park Přebuz

Přírodní park leží v severovýchodní části okresu Karlovy Vary u státní hranice s Německem a připomíná šumavské pláně. Jedná se o cennou přírodní lokalitu, jehož součástí je i přírodní rezervace Malé jeřábí jezero. Území je protkáno podzemními chodbami a šachtami.

Podívejte se do středověkého dolu na cín, kam zatím turisté nesmějí

Středověký důl na cín poblíž Čisté na Sokolovsku by měl být během pár let cílem turistů. Zatím přístupný není, ale už teď se můžete podívat, co nabízí.

Krajinou Kladských rašelinišť

Nenáročná trasa, která vás provede samým srdcem Slavkovského lesa, krouží kolem tajuplné a tiché krajiny národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Cesta povede okolo alpských staveb v osadě Kladská, zamrzlých rybníků a Dlouhé stoky.

Dlouhá stoka ve Slavkovském lese

Dlouhá stoka je významná technická památka, protínající velkou část Slavkovského lesa. Hlavními důvody pro zhotovení tak rozsáhlého vodního díla, které v Evropě 16. Století nemělo obdoby, byla rozvíjející se důlní činnost, která spotřebovávala stále více vody pro pohon strojů a také dřeva, jehož zásoby kolem dolů byly téměř vyčerpány.