Okres Písek

Rozhledna Hradiště u Písku

Dřevěná pozorovatelna se nacházi na okraji Písku, v místní části Hradiště. Turistům slouží od roku 2023. Výhled je odtud do daleka, město Písek z rozhledničky však nespatříte.

Běžkařská magistrála v Malé Úpě

Začátek trasy je na Pomezních Boudách, kousek za parkovištem P1 u 1. zastavení Pohádkové stezky. Tady na vás čeká jediné stoupání na trase, abyste po sto metrech vyjeli na vrstevnici, po které pojedete až na Rennerovy Boudy k Moravance.

Žídkův buk v Lužné

Díky své výjimečnosti patří tento strom mezi chráněné památné stromy České republiky. Místo skýtá výhled nejen na Vráblovy Paseky, ale i do širokého okolí.

Přírodní rezervace Plenisko

Přírodní rezervace Plenisko u obce Písek se rozkládá se na jižních a jihovýchodních svazích hory Kyčera a sahá až k jejímu vrcholu a hřebeni, které tvoří, podobně jako dvě strany pomyslného obdélníka území rezervace, zároveň hranici s Polskou republikou.

Sportovní rybolov v Kestřanech

Klidné místo pro váš relax na rybách. Rybník Kestřany o rozloze 4 ha se nachází v golfovém areálu Kestřany mezi městy Písek a Strakonice. Lovná místa jsou zpevněná a je k nim snadný přístup autem.

Městská památková rezervace Prachatice

Historické jádro města bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací roku 1981. Rozkládá se kolem obdélného náměstí a je sevřeno zbytky hradebního opevněním s Píseckou bránou. Mezi další památky patří např. Kostel sv. Jakuba Většího, radnice, kaple sv. Jana Nepomuckého či množství měšťanských domů.

Výukový včelín a včelí arboretum Protivín

Bezplatně přístupný prostor, kde je umístěn včelín a jednoduché včelí arboretum.

Apicentrum Protivín

Environmentální centrum o včelách a včelaření v Protivíně se živými včelami, ukázkou včelařského vybavení, interaktivní zábavou pro děti a přímou ukázkou práce včelaře.

Půjčovna kol, elektrokol a koloběžek v Písku

Máme připravená horská i krosová kola a elektrokola Stevens, Galaxy, Totem i United a koloběžky Galaxy.

Smíchovské nádraží – druhé největší nádraží v Praze

Dne 14. 7. 1862 se na západním okraji Prahy, tehdy ještě samostatné obce Smíchov, otevřelo nádraží České západní dráhy, které zde v pozměněné podobě funguje dodnes. Vlaky odtud jedou například do Plzně, Písku, Mariánských Lázní, Č. Budějovic, Chebu nebo Mnichova. Začíná zde také Pražský Semmering.

Kovářova rokle v Broumovských stěnách

Kovářova rokle je jedním z nejhlubších a nejhezčích kaňonů Broumovských stěn. Roklí vede stezka kolmo k hlavnímu hřebenu Broumovských stěn, kde se napojuje na frekventovanou hřebenovku.

Rozhledna Velký Kamýk

Rozhledna Velký Kamýk, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, byla v roce 2006 zpřístupněna na vrchu Velký Kamýk (515 m) nad obcí Velké Nepodřice, zhruba 8 km západně od města Písku.

Sochy v Písku baví turisty i místní

Pět soch vytvořených z písku zdobí od víkendu náplavku pod Kamenným mostem v Písku. Tradiční výstava přitahuje turisty i místní, kteří mohou výtvory z písku obdivovat až do doby, než je zničí počasí.

Informační centrum v Protivíně je současně malým muzeem a galerií

Protivínské informační centrum pro turisty sídlí na náměstí v objektu bývalého špitálu zvaného Kaplanka od dokončení nákladné rekonstrukce v roce 2010. Dnes zde návštěvníci nedostanou jen rady a informace, ale mohou si tu prohlédnout expozice stálé i ty pravidelně obnovované krátkodobé, a to jak v přízemí, tak v galerii na půdě.

Jihočeským Pískem za památkami i po stopách básníka

V případě zmíněného básníka se jedná o Adolfa Heyduka, jehož památník se nachází v části domu, který si nechal na okraji Písku roku 1900 vystavět. S postavou tohoto májovce, který se jako jediný z tzv. Nerudovy generace dožil svobodné republiky, seznamuje působivá expozice spravovaná Prácheňským muzeem v Písku.