Okres Děčín

Arnoltický vodopád

Arnoltický vodopád je třímetrová kaskáda na Arnoltickém potoce v podhůří Jizerských hor. Nachází se v lese mezi obcemi Dolní Řasnice a Bulovka.

Tetřeví stěny v Českém Švýcarsku

Na břehu potoka Suchá Bělá se v oblasti Jetřichovických stěn, se nachází Tetřeví stěny. Na těchto mohutných pískovcových skalních převisech často číhali lovci na tetřevy. Během druhé světové války Tetřevny sloužily jako úkryt místního obyvatelstva.

Šluknov má po desetiletích nové turistické trasy

Po několika desetiletích vzniklo ve Šluknově na Děčínsku 23 kilometrů nových turistických tras. Jejich cílem je propojení původních tras tak, aby návštěvníci mohli podnikat okružní výlety po městě a všech jeho katastrech. Uvedla to vedoucí odboru kultury Ivana Lukešová.

Studánka sv. Huberta u Jetřichovic v Českém Švýcarsku

Hubertovu studánku s pramenem sv. Huberta naleznete na žluté značce vedoucí podél Jetřichovické Bělé z Jetřichovic k Ferdinandově soutěsce a Dolskému mlýnu.

Vyhlídka Jehla u České Kamenice

Dvouvrcholový čedičový kopec Jehla měří 487 m. Vypíná se nad městem a z úzkého skalního hřbítku se otevírají daleké rozhledy na Českou Kamenici, Lužické hory, České středohoří a Labské pískovce.

Z děčínského zámku ferratou k Nebíčku a do zoologické zahrady

Děčínský zámek, monumentální sídlo šlechtického rodu Thunů-Hohensteinů, má za sebou v posledních desetiletích pohnutou historii. Vlastnili ho Vartenberkové, páni z Bünau a od roku 1628 do 1932 Thunové. Původní knížecí hrad se uvádí již v roce 1128, kolem roku se stal královským sídlem. Střežil významnou obchodní stezku na Labi.

Kavárna U Frinda Krásná Lípa

Pojďte si s námi v naší kavárně zažívat příběhy.

Minigolf v hotelu a kempu Formule Děčín

18 hracích polí v areálu Hotelu Formule můžou využít nejen hoteloví hosté, ale kdokoliv, kdo má zájem o tento druh sportu.

Kam o víkendu s dětmi: Oslavte masopust, vyrazte na maškarní

Únor je dobou masopustu. Tento lidový svátek můžete během víkendu oslavit na mnoha místech, včetně Prahy, Děčína nebo Jeníkova u Hlinska. Jelikož se ale bude slavit také Valentýn, můžete prozkoumat všechny podoby lásky v olomoucké Pevnosti poznání. Anebo si oblékněte masky a vyrazte na maškarní.

Naučná stezka Česká silnice v Českém Švýcarsku s domkem z Pyšné princezny

Naučná stezka s jedenácti zastaveními vede od Vysoké Lípy do Zadních Jetřichovic. Turistům přiblíží stopy zanechané našimi předky za několik tisíciletí - pravěká sídliště, pracoviště lesních řemeslníků, zaniklou osadu Zadní Jetřichovice i památku na natáčení pohádky Pyšná princezna.

Pivovar Nomád Děčín – pivovar v podzámčí

Nomád vaří piva v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů. Pivnice se nachází přímo v prostorách pivovaru Nomád pod zámkem.

Běžecké tratě Polevsko - Lužické hory

Běžecký areál Polevsko se nachází na Novoborsku, v okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň a Prysk. Tratě se nacházejí v nadmořské výšce 500 - 626 m.n.m v krásné přírodě Lužických hor. Při dobrém počasí je možné vychutnat nádherné výhledy.

Zámek Skrytín u Děčína

Zámek Skrytín se nachází mezi Děčínem a Ústí nad Labem nedaleko obce Dobkovice. Zchátralou stavbu bývalého lesního sídla Ludwiga Wolfruma nyní zachraňuje podnikatel Martin Hausenblas, který objekt přestavuje na místo k bydlení a také k setkávání veřejnosti.

Trochu mimozemská Růženka ukazuje krásy nejen Česko-saského Švýcarska

Rozhlednovou královnou krásy Růženka nebude. Vypadá spíš jako mimozemšťan nebo Baba Jaga. Přesto šestimetrový betonový špunt vyhrál v anketě o nejhezčí rozhlednu roku 2018. Stojí na Pasteveckém vrchu nad obcí Růžová na Děčínsku, shlíží na ni Růžový vrch, pojmenování Růženka tedy bylo nasnadě.

Trochu mimozemská Růženka ukazuje krásy nejen Česko-saského Švýcarska

Rozhlednovou královnou krásy Růženka nebude. Vypadá spíš jako mimozemšťan nebo Baba Jaga. Přesto šestimetrový betonový špunt vyhrál v anketě o nejhezčí rozhlednu roku 2018. Stojí na Pasteveckém vrchu nad obcí Růžová na Děčínsku, shlíží na ni Růžový vrch, pojmenování Růženka tedy bylo nasnadě.