Tipy na výlety v okrese Cheb

Lázeňský dům Kijev Františkovy Lázně

Lázeňský dům Kijev se nachází v lázeňském centru města, v těsné blízkosti kolonády. Její jedinečnost, vedle polohy, architektonického řešení a kvalitního ubytování, spočívá v širokém spektru diagnostického i léčebného vybavení, které umožňuje speciální i komplexní léčbu.

Kam o víkendu s dětmi: bubnovat do Chebu, do Sychrova na čokoládovou bitvu

Následující víkend se nese ve znamení muzejních nocí. Kromě nich se nabízejí také sportovní aktivity v přírodě nebo zaměstnání mozku mezi hlavolamy. Celodenní zábava čeká na nejmenší i v Chebu nebo v Blansku.

Vodní nádrž Jesenice u Chebu

Nedaleko Chebu se na řece Odravě nachází vodní nádrž Jesenice, která patří mezi turisticky nejvyhledávanější přehradu s mimořádně čistou vodou. Na své si zde přijdou milovníci koupání, surfování, jachtingu a potápění.

Valdštejnova turistická cyklostezka Cheb - Marktredwitz

Na kole nebo pěšky můžete projít turistickou cyklostezku v česko-německém hraničním pásmu z Chebu do německého Marktredwitzu. Stezka je pojmenována po slavném vojevůdci Albrechtu Valdštejnovi, který byl v roce 1634 v Chebu zavražděn.

Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.

Mariánské Lázně budou lemovat nové naučné stezky

V sobotu 11. května byla svěcením pramenů zahájena v Mariánských Lázních již 205. lázeňská sezóna. Turisté postupně odhalí několik milých překvapení. V okolí města vznikly naučné a turistické stezky, jakou je třeba Královská cesta. Park miniatur Boheminium představil zbrusu nový model hradu Bezděz. Kdo sem vyrazí autem, má bezpočet dalších výletních možností i v širším okolí města.

Rozhledna Hamelika u Mariánských Lázní

Nedaleko Mariánských Lázní leží rozhledna Hamelika. Rozhledna z roku 1876 stojí ve výšce 723 m n.m. A je volně přístupná všem, kdo si chtějí užít výhled na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les či Zelenou horu.

Letní Skiareál Mariánky

Skiareál Mariánky, který leží na okraji lázeňského města Mariánské Lázně, nabízí nejen zimní radovánky, ale ožívá i přes letní sezónu. Využít můžete řadu sportovních aktivit, kterými zabavíte nejen sebe, ale i své děti.

Rašeliniště Mrtvý luh u Volar na Šumavě

Přírodní rezervace Mrtvý luh je vrchovištní rašeliniště o rozloze 351,5 ha a maximální hloubce 7,5 m. Je součástí I. Zóny Národního parku Šumava. Rezervace je porostlá borovicí blatkou a rozlehlým "mrtvým lesem". Tato lokalita nad soutokem Teplé a Studené Vltavy není přístupná.

Stezka železné opony - evropská dálková cyklotrasa Eurovelo 13

Téměř půlku století rozdělovala Železná opona Evropu na východ a západ. V současnosti se všech 16 evropských států podél této linie podílí na budování jedinečné trasy pro cyklisty i pěší. Česká část vede od Aše jižní hranicí s Německem a Rakouskem až k soutoku Dyje a Moravy pod obcí Lanžhot.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních

Kostel byl postaven v letech 1844–1848 v historizujícím novobyzantském slohu. Plán baziliky, vztyčené v místech zděné kaple Narození Panny Marie z roku 1820, vypracoval arch. Johann Gottfried Gutensohn z bavorského Mnichova.

Kam o víkendu s dětmi: Za keltskými hrátkami s čerty a na jarmark zdobit kraslice

Sezónu plesů a maškarních bálů pomalu střídají jarmarky, veletrhy a vítání jara. Více o velikonočních tradicích můžete přiučit své ratolesti například v Chebu či Pardubicích. Nevšedním zážitkem jistě bude výlet do hlubin podmořského světa v Tachově.

Putovní Park Tři věže zakotví v sobotu v chebském klášteře

Už čtyři roky cestuje po Česku Park Tři věže, který slibuje zábavu a odreagování celé rodině. Interaktivní formou se tu děti učí o národní historii i kultuře a rodiče (někdy také prarodiče) se s nimi tak trochu vracejí do dětských let. Příchod jara bude Park Tři věže slavit v Chebu.

Nachází se pod Komorní hůrkou tajemné město pidimužů?

Přes dřevěný most jsem vyrazil z Chebu kolem přehrady Skalka na Komorní hůrku. Pověsti o naší nejmladší sopce mě táhly, těšil jsem se na ten přírodní úkaz. O Hůrce se vedly spory, co to je za zázrak, hlavně básník Goethe tvrdil, že je to sopka a ne kopec naplavenin. Goethe tu byl v roce 1808.

Do Chebu za zapíchnutým generalissimem Valdštejnem

"Ať žije Ferdinand!“ bylo heslo spiklenců, kteří 26. února 1634 zavraždili v Chebu exvelitele císařských vojsk, držitele mnoha titulů, a hlavně panství, vévodu Albrechta Václava Eusebia Valdštejna. Jednalo se o důstojníky císaře Ferdinanda II. Habsburského.