Tipy na výlety v okolí Prahy

Vrch Pecopala u Doks

Pecopala (451 m n.m.) je neovulkanický vrch asi 4,5 km severovýchodně od města Doksy. Vrch vyčnívá z pískovcové plošiny Hradčanské pahorkatiny.

Husův sbor v Holešovicích

Husův sbor Církve československé husitské byl postaven v letech 1927 - 1937 pod vedením architekta Františka Kubelky, ve vnitrobloku domu Strossmayerova náměstí. V podzemních prostorách sboru se nachází kolumbárium.

Kam o víkendu s dětmi: Za permoníky do dolu, na archeologické naleziště

Léto se už pomalu, ale jistě přehupuje do podzimu. Pokud byste si přeci jen chtěli ještě užít trochu venkovního programu, vyrazte si zasportovat na pražský festival Prague Sport Games. Pokud by snad o víkendu počasí nepřálo, můžete se schovat v příbramském hornickém muzeu, kde se setkáte s permoníky. V Olomouci si zase můžete zkusit práci archeologa.

Tipy na víkend: Ochutnejte vína, pálenky i dobroty z celého světa

Vinobraní ještě zdaleka nekončí. Pokud stále chcete ochutnat kvalitní tuzemská i zahraniční vína, můžete za nimi vyrazit třeba na hrady Točník nebo Seeberg. Pokud ovšem dáváte přednost něčemu silnějšímu, tak pálenky se budou koštovat v Lubné u Poličky. Mlsouni budou moci ochutnat nejrůznější dobroty z různých koutů světa v Praze, Říčanech nebo Brně.

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.

Kostel sv. Bartoloměje v Praze-Kyjích

Kostel sv. Bartoloměje v Kyjích byl založen pražským biskupem Janem II. A vysvěcen po roce 1227.

Kostel sv. Jiří v Plzni - Doubravce

Kostel svatého Jiří v Plzni-Doubravce, je patrně nejstarším dochovaným kostelem na území dnešní Plzně. Leží na vyvýšenině na břehu u soutoku řek Berounky a Úslavy nedaleko zaniklé středověké obce Týnec.

Zahrada Šternberského paláce v Praze

Šternberský palác na Hradčanském náměstí ukrývá ve své blízkosti malou, ale o to zajímavější romantickou zahradu.

Mohyla na Bílé hoře v Praze

Nevysoká mohyla s pomníčkem pochází z roku 1920 stojí v místech, kde proběhla dne 8. listopadu 1620 rozhodující bitva třicetileté války.

Kam o víkendu s dětmi: Vyzkoušejte sporty nebo vyrazte na hrady

Léto se ještě nevzdává a toho je třeba využít. Vyrazte strávit odpoledne na pražskou Ladronku, kde si s dětmi můžete vyzkoušet nejrůznější obvyklé i neobvyklé sportovní aktivity. Za sportem můžete vyrazit také do teplického centra Olympia. Pokud dáváte přednost historii, na řadě hradů se konají akce, které vás zavedou mezi indiány, do středověku či období první republiky.

Klíčovské sady v Praze

Ovocný sad na Klíčově, to je zelená oáza obklopená industriální atmosférou pražských Vysočan. Jedná se o jeden z 36 veřejných ovocných sadů na území hlavního města.

Tipy na víkend: Vyrazte na hody. Zvěřinové, jablečné nebo česnekové

Třetí zářijový víkend se ponese především ve znamení jídla. Mlsouni si mohou vybírat z opravdu pestré škály food festivalů a kulinářských slavností. Vyrazit lze třeba na jablečné pochoutky na zámek ve Ctěnicích nebo zvěřinové hody v Klokočné. Jídlo pak doplňují vinobraní, která se konají napříč celou zemí, třeba na Pražském hradě nebo na Kunětické hoře.

Klubovna Lawn Tennis Clubu Praha na Letné

Provizorní budova bývalého Lawn Tennis Clubu (LTC) Praha je dřevěná stavba z roku 1926. Budova se nachází v Letenských sadech.

Plovárna Senohraby

Místo soutoku Sázavy s potokem Mnichovka sloužilo již od středověku k očistě a hospodářskému provozu obyvatel zdejších dvou hradů situovaných přímo nad plovárnou. Na konci 19. století zde vznikly říční lázně s nezaměnitelným koloritem a půvabem, které fungují dodnes.

Obchodní dům Bílá labuť Praha

Obchodní dům Bílá labuť byl otevřen v roce 1939. V této době byl největším a nejmodernějším obchodním domem ve střední a východní Evropě.