Okolí Prahy

Holešovický přístav

Holešovický přístav jako jediný pražský přístav propojoval lodní dopravu s železniční a silniční. Původní stavby v přístavišti jsou v secesním stylu a zjemňují strohé tovární Holešovice. Jedná se o významnou techickou památku.

Hrabalova zeď - vzpomínka na Bohumila Hrabala

Barevná koláž připomíná život a dílo jednoho z nejslavnějších českých spisovatelů Bohumila Hrabala. Autorkou díla je Tatiana Svatošová. Koláž najdete zdi objektu stanice metra Palmovka v ulici Na Hrázi.

Kongresové centrum Praha

Patří mezi významná evropská kongresová centra, kapacita prostor umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Je jednou z dominant města s nádherným výhledem na panorama Prahy.

Kostel sv. Vojtěcha v Dejvicích

Kostel je centrem rozsáhlého komplexu, který je sídlem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Prostory kostela v minulosti sloužily jako nahrávací studio Supraphonu nebo zasedací sál určený pro politická jednání Rady vzájemné hospodářské pomoci. Nyní opět slouží církvi.

Lázeňský pak v Bohdanči

Park o rozloze 17 ha byl založen při vzniku lázní podle plánů Josefa Thomayera – vrchního zahradníka města Prahy. Areál parku je rozdělen Rajskou strouhou na dvě části: vnitřní a vnější.

TEPfactor Praha - česká pevnost Boyard

Jedinečná týmová zábava, která prověří Vaše odhodlání, smysl pro spolupráci, nápaditost, souhru v týmu. Zažijte odpoledne plné zábavy, dobrodružství, zdolávání překážek, řešení tajných úkolů a luštění šifer. Odneste si nezapomenutelný zážitek a dobrý pocit z překonaných výzev.

Novogotický kostel sv. Petra na Křivoklátě

Novogotická stavba z konce 19. století od významného českého architekta Josefa Mockera, stavitele pražské svatovítské katedrály. Nad hlavním vchodem je umístěn znak knížat Fürstenberků, donátorů stavby.

Zámek Koloděje v Praze

Hrad přestavěný na barokní zámek ve stejnojmenné části města Prahy. Na zámku pobýval také T. G. Masaryk. Zámek je v soukromém vlastnictví a není dlouhodobě veřejně přístupný.

Kam o víkendu s dětmi: Vyzkoušejte nové sporty, objevte Divoký západ

Po prvním školním týdnu je potřeba opět nějaký ten odpočinek. A proč by nemohl být i aktivní? Vyrazte na festival Sporťáček, který se uskuteční v Praze nebo na Jabloneckou neděli do Libereckého kraje. Chybět nebudou ani historické akce, navštívit můžete středověk nebo indiány a americký Divoký západ.

Tipy na víkend: Na Burgerfest, kapří pochoutky nebo vinobraní

Druhý zářijový víkend se ponese především ve znamení jídla a pití. Jen v Praze lze navštívit hned dva velké gastronomické festivaly - první láká na burgery, zatímco druhý na všechny chutě Asie. V jižních Čechách můžete vyrazit na kapří speciality, a pokud dostanete chuť na první letošní burčák, navštivte třeba vinobraní na zámku Kačina.

Taneční Sector v Holešovicích

Taneční studio Sector, které se nachází v areálu Vnitroblocku v Holešovicích, nabízí nejrůznější pohybové lekce. Zatančit si tu můžete balet, hip hop, salsu nebo si zacvičíte jógu.

Pidikino v Holešovicích

Malé kino s kapacitou 15 - 20 lidí, které je součástí holešovického Vnitroblocku. Promítá téměř každý den, a to dokumenty i filmy. Pidikino se nachází v areálu Vnitroblocku.

Pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí

Pomník je jedním z nejvýznamnějších secesně symbolistních děl českého monumentálního sochařství, stojí od roku 1915 na Staroměstském náměstí. Autorem sochy je Ladislav Šaloun. Dílo bylo odhaleno u příležitosti 500. výročí Husova upálení.

Socha Panny Marie z Exilu u Strahovského kláštera

Socha je připomínkou existence původního Mariánského sloupu se sochou Immaculaty na Staroměstském náměstí, vztyčeného roku 1652 na památku úspěšné obrany Prahy proti švédským vojskům v roce 1648.

Kostel sv. Bartoloměje v Libčicích nad Vltavou

Barokní kostel byl postaven v letech 1763 - 1769. Velká přestavba jej čekala roku 1903, kdy byla zároveň přistavena i nová sakristie. Průčelí kostela je ukončeno trojúhelníkovým štítem a nad ním je vztyčena věž s cibulovou bání.