Okolí Prahy

Lezecká stěna Třináctka

Ve sportovním centru Jeremi na Praze 5 najdete moderní lezecké centrum Třináctka, jehož cílem je nabídnout všem kvalitní lezecké zázemí. Jelikož je stěna součástí velkého sportovního areálu, je možné zkombinovat lezení s dalšími sportovními a relaxačními aktivitami.

6. 6. 2024, 0:37 · Kudy z nudy · Praha · Lezecká stěna Třináctka

Lezecká stěna Boulder Karlín

V industriálních prostorech bývalé karlínské autotovárny, v samém srdci Prahy, najdete parádně vybudovanou, aktuálně největší, boulder arénu v Praze – s velkorysým prostorem, moderním zázemím, a hlavně se stovkami metrů parádního lezení.

Brdská hřebenovka – trasa vrcholovými partiemi Brd

Brdská hřebenovka nabízí milovníkům pěší turistiky 120 kilometrů dlouhou cestu od Jíloviště až do Spáleného Poříčí. Dálková trasa propojuje nejkrásnější místa, jaké Brdy nabízí, od nejvyšších vrcholů Tok (865 m) a Praha (862 m) přes okolí Padrťských rybníků až po brdský Olymp, horu Plešivec.

Plovárna Libčice nad Vltavou

Plovárna Libčice nad Vltavou nabízí dvě odlišné možnosti koupání v závislosti na vašich preferencích – velký přírodní bazén a malý chlorovaný bazén.

Wachhaus v Průhonickém parku

Strážní domek Wachhaus je zakreslen v mapě stabilního katastru již v roce 1841. Stál nad údolím potoka Botič v době, kdy ještě neexistoval rybník Bořín, a sloužil Spolku pobotičských mlynářů. Hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca koupil rybník Bořín a připojil ho k parku v roce 1904.

Česká chaloupka v Průhonickém parku

Česká chaloupka se nachází poblíž vstupu „Hájovna“. Byla postavena pro Národopisnou výstavu českoslovanskou (1895) a do parku byla převezena zakladatelem parku Arnoštem Emanuelem Silva-Taroucou.

Rybárna v Průhonickém parku

Rybárna se nachází poblíž zámku u Sádkového rybníčku. Původně sloužila jako zázemí pro rybniční hospodářství v parku. V roce 2022 ji bylo nutné zbourat, následně byla postavena replika dle dobových fotografií. Navštívit zde můžete dvě zajímavé expozice.

Masarykův včelín v Produkčních zahradách Pražského hradu

Prezidenta Masaryka v obci Trnávka na Slovensku zaujal lidový typ včelích úlů. Po svém návratu pověřil hradního architekta Josipa Plečnika, aby mu takový včelín postavil. I v dnešní době je včelín plně funkční a med v něm produkovaný Hrad využívá k protokolárním účelům.

Parkourové hřiště v Brandýse nad Labem

V Brandýse nad Labem vzniklo parkourové hřiště o velikosti téměř 16x12 metrů čtverečních, určené mladým lidem a dětem od sedmi let.

Husníkova vyhlídka v Besedických skalách

Vyhlídka, která byla vybudována v letech 1934 – 1935, se nachází ve skalním bludišti Chléviště. Pojmenována je po Antonínu Husníkovi, který byl ředitelem továrny Aero v Praze Vysočanech, který daroval železo pro jištění vyhlídek.

Rozhledna Stožár Libové Libčice

Stožár Libové Libčice je design-and-build projekt studentů fakulty architektury při ČVUT ve spolupráci se společností Skanska Reality a.s. Díky Stožáru si kolemjdoucí užijí netradiční výhled na Větrušickou rokli a její okolí.

Piú Piú Kiosk

Příjemný venkovní odpočinkový prostor na soutoku Vltavy a Berounky v Lahovičkách / Zbraslav. Písečná pláž s lehátky, na kterých dobijete baterky po spoustě ušlapaných kilometrech na cyklostezce (A1), která vede přímo kolem našeho bistra. Vítáni jsou všichni – ať už peší, nebo cyklisté.

Vrch Velíz na Křivoklátsku

Asi 40 kilometrů západně od Prahy se v křivoklátských lesích nachází tajemný vrch Velíz (595 m n. M.). Kdysi tu stávalo hradiště, dnes zde naleznete kostelík sv. Jana Křtitele se hřbitovem, pozůstatky proboštství Velíz a na západní straně kopce i sochu boha Velese.

Divočina v Praze? I v metropoli se lze projít z přítmí mokřadu až na vrcholy skalních štítů

Je sice pravda, že do Prahy se obvykle jezdí za jinými turistickými cíli než těmi, jež avizuje titulek. To ovšem v žádném případě neznamená, že by snad nabídkově štědrá metropole zcela opomíjela milovníky přírody. Nezapomíná dokonce ani na ty, kteří mají v oblibě scenérie poněkud dramatičtějších ladění. Naznačeným kritériím vyhovuje více lokalit, aktuálně zveme na trasu, která z převažující části vede na západě metropole Prokopským a Dalejským údolím. Ovšem nejen tudy.

Pomník Bike to Heaven – Kolo do nebe

V září 2013 byl na pražském nábřeží kapitána Jaroše odhalen u rušné křižovatky nábřeží Kapitána Jaroše s třídou Dukelských Hrdinů pomník, věnovaný propagátorovi městské cyklistiky Janu Bouchalovi, který zde byl roku 2006 smrtelně zraněn neopatrným řidičem.